Novou jihomoravskou předsedkyní ANO je právnička Malá

ČTK ČTK
10. 12. 2016 7:27
Novou předsedkyní hnutí ANO v Jihomoravském kraji je Taťána Malá, náměstkyně hejtmana. V pátek večer ji zvolil sněm krajské organizace. Podporu pro kandidaturu na prvního místopředsedu celého hnutí získal brněnský primátor Petr Vokřál, který je již nyní řadovým místopředsedou. "Mým cílem je vyhrát parlamentní volby v roce 2017 v Jihomoravském kraji a připravit naši organizaci na volby komunální," uvedla Malá. ANO v současnosti drží pozice jihomoravského hejtmana i brněnského primátora. Dosavadní krajský předseda, brněnský radní Marek Janíček, pozici neobhajoval. Pětatřicetiletá právnička a mediátorka Malá obdržela 56 z 59 hlasů.
Foto: Vojtěch Marek
 

Právě se děje

před 30 minutami

Při útoku na armádní základnu v Nigeru zahynulo až 70 vojáků

Při úterním útoku ozbrojenců na armádní pozici na západě Nigeru přišlo o život až 70 vojáků. Oznámily to ve středu agentury EFE a Reuters. Útočníci přišli podle EFE o 50 lidí. Jak velká celkem byla skupina útočníků a jaké měla cíle, ale zatím není jasné. V minulosti se k útoku na stejném místě přihlásila organizace Islámský stát (IS).

Armáda oznámila, že cílem útoku byl post v oblasti Inates, která leží v blízkosti maliské hranice. Útok byl nakonec odražen, ale na místo musely být přizvány posily. 

 

Zdroj: ČTK
Další zprávy