Čeští policisté zadrželi Němce podezřelého z dvojnásobné vraždy

ČTK ČTK
Aktualizováno 1. 7. 2020 18:28
Policisté ve středu odpoledne zadrželi na Domažlicku Němce Karlheinze Rappla, který je podezřelý z dvojnásobné vraždy spáchané v Bavorsku. Sedmapadesátiletý muž se skrýval nedaleko Koutu na Šumavě. Při zatýkání nekladl odpor. Možnost, že se podezřelý skrývá v Česku, prověřovali na popud svých německých kolegů čeští policisté.
Sedmapadesátiletý Němec Karlheinz Rappl, podezřelý z dvojnásobné vraždy v německém Schwandorfu.
Sedmapadesátiletý Němec Karlheinz Rappl, podezřelý z dvojnásobné vraždy v německém Schwandorfu. | Foto: Policie ČR

Policisty přivolali na místo nedalekou Koutu na Šumavě svědci. "Na označeném místě se muž nenacházel, ale při prohledávání okolí jej policisté z obvodního oddělení Kdyně, Domažlice a dopravního inspektorátu Domažlice nalezli schovaného za jedním příbytkem poblíž hráze rybníka Bílka," uvedla mluvčí policie Martina Korandová.

Muž byl zadržen krátce před před 16:30 a podle policejní mluvčí nekladl odpor. "Nyní probíhají další úkony trestního řízení," dodala Korandová.

Karlheinze Rappla podezřívají němečtí kriminalisté, že koncem letošního června zavraždil dva lidi v bavorském okresním městě Schwandorfu. Vyšetřovatelé případu usoudili, že muž by se mohl skrývat kolem České Kubice a Horní Folmavy na Domažlicku. Požádali proto o spolupráci českou policii, který dnes vyzvala veřejnost, aby případný pohyb podezřelého muže hlásila na tísňovou linku 158.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 4 hodinami

Policie pátrá na Nymbursku po seniorovi, který odjel do Kerska na houby. Může být v ohrožení života

Středočeská policie pátrá po osmdesátiletém muži, který dnes po poledni odjel na motokole ze Sadské na Nymbursku na houby směrem na Kersko a nevrátil se. Muž je po několika operacích srdce, trpí výpadky paměti, proto může být v ohrožení života. Policie to uvedla dnes večer na Twitteru, zveřejnila také fotografii hledaného. Lidé se s informacemi k pátrání mají obracet na linku 158.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

V Namibii objevili nový kmen kulhavky a slintavky. Vyvezené maso může být zasažené, varoval ministr

V Namibii odhalili nový kmen slintavky a kulhavky. S odvoláním na namibijské ministerstvo zemědělství to dnes uvedla agentura Reuters. Virové onemocnění, které se obvykle nepřenáší na člověka, se v zemi poprvé potvrdilo v květnu. Od té doby se nakazily tisíce kusů dobytka.

„Je důležité zdůraznit, že nový sérotyp FMD O také způsobuje klinické případy u koz a ovcí, které mohou onemocnění rozšířit na další citlivá zvířata,“ uvedl v prohlášení ministr zemědělství Carl Schlettwein.

První případy onemocnění se prokázaly v květnu v oblasti Zambezi, která sousedí ze Zambií. Nemoc se mezi dobytkem šíří navzdory vysoké proočkovanosti zasažených stád, což vedlo úředníky k hlubšímu prozkoumání problému.

Schlettwein uvedl, že nová mutace byla poprvé objevena v srpnu na jihu země. Vyšetřování podle něj ukázalo, že kmen se do země dostal ze Zambie kvůli nelegálnímu převozu zvířat přes hranice. Maso vyvezené z Namibie, která ho exportuje do Číny, Evropské unie a Spojených států, může být zasažené, varoval ministr. Nákaza podle něj také negativně ovlivní nedávné dohody o vývozu, které země podepsala například s Ghanou.

Slintavka a kulhavka je vysoce infekční virové onemocnění sudokopytníků, které se na člověka většinou nepřenáší. Nákaza se může přenášet větrem nebo na automobilech či šatech lidí, kteří přijdou do styku s nakaženými zvířaty. Na území České republiky se nemoc vyskytla naposledy v roce 1975.

Zdroj: ČTK
Další zprávy