Čeští policisté zadrželi Němce podezřelého z dvojnásobné vraždy

ČTK ČTK
Aktualizováno 1. 7. 2020 18:28
Policisté ve středu odpoledne zadrželi na Domažlicku Němce Karlheinze Rappla, který je podezřelý z dvojnásobné vraždy spáchané v Bavorsku. Sedmapadesátiletý muž se skrýval nedaleko Koutu na Šumavě. Při zatýkání nekladl odpor. Možnost, že se podezřelý skrývá v Česku, prověřovali na popud svých německých kolegů čeští policisté.
Sedmapadesátiletý Němec Karlheinz Rappl, podezřelý z dvojnásobné vraždy v německém Schwandorfu.
Sedmapadesátiletý Němec Karlheinz Rappl, podezřelý z dvojnásobné vraždy v německém Schwandorfu. | Foto: Policie ČR

Policisty přivolali na místo nedalekou Koutu na Šumavě svědci. "Na označeném místě se muž nenacházel, ale při prohledávání okolí jej policisté z obvodního oddělení Kdyně, Domažlice a dopravního inspektorátu Domažlice nalezli schovaného za jedním příbytkem poblíž hráze rybníka Bílka," uvedla mluvčí policie Martina Korandová.

Muž byl zadržen krátce před před 16:30 a podle policejní mluvčí nekladl odpor. "Nyní probíhají další úkony trestního řízení," dodala Korandová.

Karlheinze Rappla podezřívají němečtí kriminalisté, že koncem letošního června zavraždil dva lidi v bavorském okresním městě Schwandorfu. Vyšetřovatelé případu usoudili, že muž by se mohl skrývat kolem České Kubice a Horní Folmavy na Domažlicku. Požádali proto o spolupráci českou policii, který dnes vyzvala veřejnost, aby případný pohyb podezřelého muže hlásila na tísňovou linku 158.

 

Právě se děje

Další zprávy