Po Jaroslavu Uhlířovi pátrala policie. Skladatel už se našel, je v pořádku

Domácí Domácí
Aktualizováno 1. 6. 2020 13:57
Policie pátrala po hudebníkovi Jaroslavu Uhlířovi. Informovaly o tom Novinky.cz, kolem poledne se Uhlíř objevil v policejní databázi hledaných osob. Deník Aktuálně.cz hovořil se ženou, která ho podle svých slov viděla ráno na náměstí Jiřího z Poděbrad v Praze. Před druhou hodinou policie potvrdila, že se skladatel našel a je v pořádku.
Jaroslav Uhlíř
Jaroslav Uhlíř | Foto: Česká televize

"Mohu potvrdit, že jsme dopoledne pátrali po 74letém muži, kterého se již podařilo nalézt a je v pořádku," sdělila Aktuálně.cz mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová. Nepotvrdila přímo, že se jedná o Jaroslava Uhlíře. V pondělí po poledni však jeho fotografie visela i v policejní databázi osob, po nichž se pátrá.

Podle ženy, s níž hovořil deník Aktuálně.cz, se Uhlíř v pondělí ráno pohyboval v centru Prahy. "Působil ale zmateně, dezorientovaně. Potkala jsem ho kolem 9:30 na náměstí Jiřího z Poděbrad v Praze. Šel přede mnou, měl na sobě koženou bundu a klobouk. Šel hodně pomalu a díval se na popisky budov," uvedla Veronika S., jejíž identitu redakce zná.

"Když jsem se o chvíli později po příchodu domů dozvěděla z médií, že se po něm pátrá, tak jsem se obrátila na policii a vypověděla jsem jim to co vám," dodala žena. 

Podle Novinek s umělcem ještě v neděli hovořil jeho spolupracovník, v pondělí už ale Uhlíř nebral telefony. Podle jeho kolegů prochází složitějším životním obdobím. "Vůbec nic o tom nevím," řekl deníku Aktuálně.cz produkční Lukáš Sýkora, který se stará o jeho hudební vystoupení.

V rozhovoru pro Extra.cz před pár dny Uhlíř uvedl, že karanténu zvládal dobře a přemýšlel o létě. "Vystupoval jsem i na on-line koncertu, ale živí lidé jsou úplně něco jiného. Teď už mi chodí různé nabídky na léto, ale všechno se pořád mění, takže říct, že by bylo něco tutově, to zatím nemůžu," prohlásil.

Jaroslav Uhlíř se narodil 14. září 1945 v Praze. Byl zaměstnán jako skladatel v Československém rozhlase, kde se seznámil se Zdeňkem Svěrákem. S ním později tvořili tvůrčí duo, ve kterém Svěrák skládal texty k jeho hudbě. Je autorem téměř čtyř stovek písní, například k dětským filmům Ať žijí duchové, Princové jsou na draka nebo Lotrando a Zubejda, ale i k těm pro dospělé, jako jsou Vrchní, prchni nebo Vratné lahve.

 

Právě se děje

Další zprávy