Nejkurióznější zprávy roku 2021. Krokodýl v hořící chatě či falešný popelář s lupem

Kateřina Gruntová Kateřina Gruntová
31. 12. 2021 5:30
Hasiči, policisté a strážníci řeší kromě závažných případů také některé neobvyklé. Počtěte si v nejkurióznějších zprávách roku 2021. Vybrali jsme pro vás to nejzajímavější ze svodek policie a hasičů či z agenturních zpráv.

Druhý pandemický rok je skoro u konce. Nebyl náročný jen pro zdravotníky, ale i pro ostatní složky záchranného systému. Kromě závažných událostí, zločinů a neštěstí se setkávají také se situacemi, které mohou vzbudit úsměv. Či přinejmenším údiv. Třeba jako když se dva zloději z Brna pokoušeli důmyslnou kamufláží, která zahrnovala popelnici a reflexní vestu, zmást městské strážníky. Nebo příběh falešného policisty, který jen nechtěl platit jízdenky na tramvaj. Podívejte se na kuriózní případy, které letos řešili hasiči, policisté a strážníci. 

Foto: HZS Jihomoravského kraje

Domácí mazlíček plazící se odpadním potrubím

Záchrana jiné kočky dala zabrat na konci listopadu hasičům Jihomoravského kraje. Většinou zachraňují domácí mazlíčky ze stromů, ti ze stanice v Pozořicích jednu vyprošťovali z podzemí. Kočka spadla do dešťového svodu. Hasiči proto rozebrali dlažbu a postupně také několik částí odpadního potrubí. Když ani po několika hodinách kočka nevylezla ven, rozebrali další část dlažby, vytvořili výkop a zatarasili kočce postup hlouběji do odpadního systému. Nakonec se ji podařilo předat zpět majitelce živou a zdravou.  

 

Právě se děje

Další zprávy