Nejkurióznější zprávy roku 2021. Krokodýl v hořící chatě či falešný popelář s lupem

Kateřina Gruntová Kateřina Gruntová
31. 12. 2021 5:30
Hasiči, policisté a strážníci řeší kromě závažných případů také některé neobvyklé. Počtěte si v nejkurióznějších zprávách roku 2021. Vybrali jsme pro vás to nejzajímavější ze svodek policie a hasičů či z agenturních zpráv.

Druhý pandemický rok je skoro u konce. Nebyl náročný jen pro zdravotníky, ale i pro ostatní složky záchranného systému. Kromě závažných událostí, zločinů a neštěstí se setkávají také se situacemi, které mohou vzbudit úsměv. Či přinejmenším údiv. Třeba jako když se dva zloději z Brna pokoušeli důmyslnou kamufláží, která zahrnovala popelnici a reflexní vestu, zmást městské strážníky. Nebo příběh falešného policisty, který jen nechtěl platit jízdenky na tramvaj. Podívejte se na kuriózní případy, které letos řešili hasiči, policisté a strážníci. 

Foto: MP Brno

Předstíral, že je popelář. V popelnici měl však kradené věci

Za někoho jiného se na začátku listopadu vydávali rovněž kreativní zloději z Brna. Jejich důmyslné maskování spočívalo v tom, že nakradené věci umístili do popelnice, jeden z nich si pak oblékl reflexní vestu, a aby bylo krytí dokonalé, začal do popelnice sbírat odpadky, předstíraje, že je pracovníkem úklidové služby. K jeho smůle veškeré jeho konání sledovali strážníci na kamerách. V okolí popelnic sice bylo uklizeno, ale to muže zákona neobměkčilo. Pachatelé putovali na služebnu.

 

Právě se děje

Další zprávy