Nejkurióznější zprávy roku 2021. Krokodýl v hořící chatě či falešný popelář s lupem

Kateřina Gruntová Kateřina Gruntová
31. 12. 2021 5:30
Hasiči, policisté a strážníci řeší kromě závažných případů také některé neobvyklé. Počtěte si v nejkurióznějších zprávách roku 2021. Vybrali jsme pro vás to nejzajímavější ze svodek policie a hasičů či z agenturních zpráv.

Druhý pandemický rok je skoro u konce. Nebyl náročný jen pro zdravotníky, ale i pro ostatní složky záchranného systému. Kromě závažných událostí, zločinů a neštěstí se setkávají také se situacemi, které mohou vzbudit úsměv. Či přinejmenším údiv. Třeba jako když se dva zloději z Brna pokoušeli důmyslnou kamufláží, která zahrnovala popelnici a reflexní vestu, zmást městské strážníky. Nebo příběh falešného policisty, který jen nechtěl platit jízdenky na tramvaj. Podívejte se na kuriózní případy, které letos řešili hasiči, policisté a strážníci. 

Foto: Městská policie Praha

Falešný policista požádal "své kolegy" o spolupráci. Ti ho odhalili

V polovině července skončila alternativní "kariéra" muže z Prahy, který se strážníkům následně přiznal, že se rád převléká do policejní uniformy. Z důvodu, který by asi nikoho nenapadl: aby prý mohl jezdit zdarma městskou hromadnou dopravou. Do své role se vžil natolik, že když na Václavském náměstí v Praze uviděl své "kolegy", tedy skutečné strážníky, požádal je o součinnost. Chtěl, aby mu pomohli zjistit informace o jisté osobě, která měla být převezena na záchytku. Vše prasklo, když ho strážníci požádali, aby jim ukázal služební průkaz. Skončil na služebně nikoliv z pracovních důvodů, ale kvůli porušení zákona.

 

Právě se děje

Další zprávy