Lobbistku Mrencovou náš úřad nikdy neplatil, brání se Jihomoravský kraj

Michal Polák Michal Polák
3. 8. 2016 18:22
Krajský úřad Jihomoravského kraje se ohradil proti výrokům bývalé mluvčí Denisy Kapitančikové, podle které krajský úřad platil až 400 tisíc ročně produkčnímu centru Profil. Honorář měl podle Kapitančikové končit u lobbistky Jany Mrencové, která se skrývala pod pseudonymem Lucie Proutníková. Krajský úřad nevyloučil, že pokud se prokáže, že její výroky poškodily dobré jméno Jihomoravského kraje a jeho krajského úřadu, může podniknout odpovídající právní kroky.
Michal Hašek
Michal Hašek | Foto: www.michal-hasek.eu

Brno - Krajský úřad Jihomoravského kraje se důrazně ohradil proti úterním vyjádřením bývalé mluvčí Denisy Kapitančikové, která tvrdí, že krajský úřad skrze smlouvu s produkčním centrem Profil platil lobbistku Janu Mrencovou, která se skrývala pod pseudonymem Lucie Proutníková.

Hospodaření kraje prý pravidelně kontroluje ministerstvo financí a nikdy nebyly zjištěny žádné závažné nedostatky. "Zaměstnanci Jihomoravského kraje při uzavírání smluv vždy dodržují právní předpisy ČR i vnitřní interní předpisy," píše v tiskové zprávě mluvčí Eliška Windová.

Krajský úřad nevyloučil, že pokud dojde k tomu, že výroky Kapitančikové poškozují dobré jméno Jihomoravského kraje a jeho krajského úřadu, zváží i možnost eventuálních právních kroků.

Všechny tiskové materiály přeposílat

Bývalá mluvčí Jihomoravského kraje Denisa Kapitančiková v úterý v rozhovoru pro Deník Referendum řekla, že Lucie Proutníková je ve skutečnosti lobbistka Jana Mrencová. Na e-mail Mrencové údajně musely putovat všechny tiskové výstupy ještě před jejich zveřejněním. Mrencová je prý poté přeposílala s podpisem Proutníková. Za tyto služby si měla přes produkční centrum Profil účtovat až 400 tisíc korun ročně.

"Každou tiskovou zprávu ještě předtím, než jsme ji rozeslali novinářům a vyvěsili na web, jsme museli posílat jí (Janě Mrencové - pozn. red.)," řekla v rozhovoru pro deník Kapitančiková.

Podle svých slov se na podivnou praxi ptala také hejtmana Michala Haška (ČSSD) a ředitelky krajského úřadu Věry Vojáčkové. "Obou jsem se tehdy ptala, co to má znamenat. Proč to takto děláme… Oba mi odvětili, ať to neřeším," popsala Kapitančiková.

"Netuším, kdo to je," odpověděl již dříve na dotaz ohledně mluvčí Proutníkové Hašek. Ještě nedávno přitom za Haška Proutníková komentovala pro ČTK církevní restituce. Hejtman Michal Hašek na svém Facebooku nedávno přidal fotku, kde se vyfotil se svou krajskou mluvčí Eliškou Windovou.

 

Právě se děje

před 8 hodinami

Nejméně 20 mrtvých si vyžádala série výbuchů na vojenské základně

Nejméně 20 mrtvých si vyžádala série výbuchů na vojenské základně u města Bata v Rovníkové Guineji. Další stovky lidí byly podle médií zraněny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy