Skrytá identita Haškovy mluvčí: Píše médiím, nikdo ji neviděl. Stopy vedou k odsouzené lobbistce

Domácí Domácí
19. 7. 2016 10:16
Za identitou mluvčí Lucie Proutníkové, která s médii komunikuje za hejtmana Jihomoravského kraje Michala Haška, se podle zjištění MF Dnes skrývá lobbistka Jana Mrencová. Mrencová i Hašek však o ničem neví. Mrencová je odsouzena k roční podmínce za uplácení novinářů. Komunikaci s Mrencovou ohledně tiskových zpráv potvrdila mluvčí Jihomoravského kraje Eliška Holešinská Windová.
Michal Hašek.
Michal Hašek. | Foto: www.michal-hasek.eu

Praha - Několik let s médii jménem Jihomoravského hejtmana Michala Haška mluvila Lucie Proutníková. Ta ale podle zjištění MF Dnes neexistuje a za jménem se skrývá odsouzená lobbistka Jana Mrencová.

"Netuším, kdo to je," odpověděl Hašek. Ještě před měsícem přitom za Haška Proutníková komentovala pro ČTK církevní restituce. "Stalo se historicky, že se objevují určité podvrhy," vysvětluje hejtman, jak mohlo k překvapivé situaci dojít.

Za identitou Lucie Proutníkové se má skrývat Jana Mrencová, které soud udělil podmínku za korupci novinářů. Žena, u jejíhož partnera si Hašek objednal za 400 tisíc korun z veřejných peněz marketingové služby před krajskými volbami.

Mrencová nařčení deníku odmítá. "To opravdu máte mylné informace. Já politiku nedělám," řekla.

Hašek tvrdí, že Mrencovou téměř nezná. Pouze připustil, že firma, kde Mrencová figurovala nebo figuruje, dělala mediální školení úředníků.

Podle MF Dnes Mrencová často řídí práci zaměstnanců jihomoravského hejtmanství, přestože na to nemá pověření. Komunikaci s Mrencovou ohledně tiskových zpráv potvrdila mluvčí Jihomoravského kraje Eliška Holešinská Windová.

 

Právě se děje

před 2 minutami

Biden a Trump vyhráli prezidentské primárky v sedmi státech

Bývalý americký viceprezident Joe Biden zvítězil v primárkách Demokratické strany ve všech sedmi státech, v nichž se v úterý hlasovalo. Republikánské primárky všude vyhrál současný prezident Donald Trump, pro kterého je však nominační souboj jen formalitou. Čeká se již jen na výsledky hlasování z hlavního města Washingtonu, informovala agentura AP.

V úterý se demokratické a republikánské primárky konaly kromě hlavního města Washingtonu ve státech Pensylvánie, Indiana, Rhode Island, Nové Mexiko, Montana, Jižní Dakota a Maryland.

Zdroj: ČTK
Další zprávy