Mluvčí Proutníková je lobbistka Mrencová, říká bývalá Haškova mluvčí. Neřešte to, nařídil hejtman

Domácí Domácí
2. 8. 2016 20:14
Podle bývalé mluvčí jihomoravského kraje Denisy Kapitančikové Lucie Proutníková existuje. V rozhovoru pro Deník Referendum Kapitančiková potvrdila, že Proutníková je ve skutečnosti lobbistka Jana Mrencová. Na e-mail Mrencové musely putovat všechny tiskové výstupy ještě před jejich zveřejněním. Mrencová je prý poté přeposílala s podpisem Proutníková. Bývalá mluvčí se na podivnou praxi ptala také hejtmana Michala Haška, ale ten jí prý řekl, že to nemá řešit. Reakci hejtmana Michala Haška (ČSSD) Aktuálně.cz zjišťuje.
Michal Hašek.
Michal Hašek. | Foto: www.michal-hasek.eu

Brno - Za smyšlenou identitou tiskové mluvčí Lucie Proutníkové se skutečně skrývá jméno lobbistky Jany Mrencové. Informoval o tom Deník Referendum, který mluvil s bývalou mluvčí Jihomoravského kraje Denisou Kapitančikovou. "Každou tiskovou zprávu ještě předtím, než jsme ji rozeslali novinářům a vyvěsili na web, jsme museli posílat jí (Janě Mrencové - pozn. red.)," řekla v rozhovoru pro deník Kapitančíková.

Podle svých slov se na podivnou praxi ptala také hejtmana Michala Haška (ČSSD) a ředitelky krajského úřadu. "Obou jsem se tehdy ptala, co to má znamenat. Proč to takto děláme… Oba mi odvětili, ať to neřeším," popisuje Kapitančiková.

Jana Mrencová přijaté tiskové zprávy podle bývalé mluvčí jen přeposílala dal s podpisem Lucie Proutníková. Mrencová měla za tuto službu od krajského úřadu inkasovat 400 tisíc korun za rok. Fakturovalo se ale na jméno Lucie Proutníková.

"Netuším, kdo to je," odpověděl na dotaz ohledně mluvčí Proutníkové Hašek. Ještě před měsícem přitom za Haška Proutníková komentovala pro ČTK církevní restituce. Hejtman Michal Hašek na svém Facebooku nedávno přidal fotku, kde se vyfotil se svou krajskou mluvčí Eliškou Windovou.

Lobbistka Jana Mrencová, které soud udělil podmínku za korupci novinářů, obvinění v minulosti odmítla. "To opravdu máte mylné informace. Já politiku nedělám," řekla deníku MF Dnes v červenci.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Očkování v USA jde rychle, Universal odkládá premiéru filmu Rychle a zběsile 9 už jen o měsíc

Jen o měsíc odkládá filmové studio Universal velkorozpočtový snímek Rychle a zběsile 9, který měl také do českých kin dorazit koncem května. Nově se s premiérou počítá na 25. června, píše agentura Reuters. Podle ní se hollywoodská firma vlastněná nadnárodním konglomerátem Comcast snaží vytipovat dobu, kdy se do biografů bude moci vrátit co nejvíce lidí, aby z prodeje vstupenek zaplatila náklady. Snímek měl rozpočet přes 200 milionů dolarů, v přepočtu 4,4 miliardy korun.

Universal film odložil jen o měsíc. Podle Reuters to dokazuje, že studio vkládá naděje do rychlého průběhu očkování v USA a Kanadě, které společně tvoří největší filmový trh světa. V New Yorku se sítě biografů AMC, Cineworld či Cinemark po roční pauze způsobené pandemií znovu otevřely tento pátek. Provozovatelé doufají, že v lukrativní letní sezóně už na velkorozpočtové filmy jako Rychle a zběsile 9 přitáhnou opět davy nyní již naočkovaných diváků. Jako první má do kin 7. května zamířit Black Widow, ve které stejnojmennou superhrdinku hraje Scarlett Johanssonová.

Zdroj: Reuters
Další zprávy