Kromě Němce končí na ministerstvu školství i Wilhelm

Jakub Novák
20. 8. 2012 11:23
Ve Fialově úřadě končí oba nestraničtí náměstci

Praha - Ministerstvo školství definitivně opouští dva náměstci -  Ladislav Němec a profesor Ivan Wilhelm.

V pondělí to potvrdilo tiskové oddělení ministerstva školství.

O rozkývaných židlích pod nimi psal v pátek deník Insider, v neděli jeho informace doplnil a potvrdil server Česká pozice.

Podle Insideru měl Němce na pozici náměstka pro regionální školství nahradit Jindřich Fryč, bývalý ředitel sekce mezinárodních vztahů a evropských záležitostí ve skupině náměstka Michala Zaorálka.

Fryč po zahájení reorganizace přešel pod současného prvního náměstka Jiřího Nantla, který je autorem celé přestavby úřadu.

Server Česká pozice poté v neděli informoval o potvrzení druhé výměny v nejvyšších patrech.

Jindřich Fryč, který bude mít na starosti regionální školství.
Jindřich Fryč, který bude mít na starosti regionální školství. | Foto: iForum, Univerzita Karlova v Praze

V posledních měsících téměř neviditelného náměstka Wilhelma má podle jejích informací vystřídat Tomáš Hruda, bývalý ředitel agentury CzechInvest a doposud šéf jednoho z velkých center excelence, brněnského CEITEC.

Zatímco Fryč se k tomu nechtěl - s odkazem na tiskové oddělení - vyjadřovat, Hruda své nové angažmá pro Aktuálně.cz potvrdil.

"Pokud nedojde k něčemu neočekávanému, mělo by to tak být," řekl Hruda.

Fryč by se měl své funkce ujmout od pondělí, Hruda poté od prvního září.

Podívejte se: Petr Fiala novým ministrem školství

Skupiny Němce a Wilhelma byly organizačními změnami, ke kterým na začátku srpna došlo, postiženy nejvíce, o čemž jako první informoval deník Insider.

Zprávy ze zdrojů uvnitř ministerstva však hovoří o tom, že pozice obou zmíněných náměstků byla nejistá už delší čas. Pozice ostatních stranických náměstků zůstávají nezměněny.

 

Právě se děje

před 16 minutami

Rozpočtový schodek USA v pololetí kvůli koronaviru vystoupil na nový rekord

Rozpočtový deficit Spojených států se v první polovině fiskálního roku vyšplhal na rekordních 1,7 bilionu dolarů (přes 37 bilionů korun), což představuje zhruba dvojnásobek ve srovnání s předchozím rekordem. Vyplývá to podle agentury AP z dnešních údajů amerického ministerstva financí. Za růstem deficitu stojí rozsáhlé výdaje související s koronavirovou krizí.

Fiskální rok ve Spojených státech začíná v říjnu a končí v září. V první polovině loňského fiskálního roku činil rozpočtový deficit 743,5 miliardy dolarů.

Předchozí pololetní rekord zaznamenal schodek v šesti měsících do března 2011. Tehdy deficit prohloubily rozsáhlé výdaje, jimiž se vláda snažila řešit negativní dopady hospodářské recese, kterou způsobila globální finanční krize z roku 2008, upozornila agentura AP.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Volejbalisté Českých Budějovic odvrátili konec finále o extraligový titul

Volejbalisté Českých Budějovic odvrátili konec finále extraligy. Na palubovce Karlovarska už prohrávali ve třetím utkání 0:2 na sety a v tie-breaku čelili mečbolu, ale nakonec zvítězili po setech 26:28, 23:25, 25:23, 25:22 a 20:18. Stav série hrané na tři vítězné zápasy snížili na 1:2. Čtvrtý duel se uskuteční v pátek na jihu Čech od 20:20.

Českobudějovický trenér René Dvořák poprvé od začátku utkání ve finálové sérii nasadil zkušeného univerzála Filipa Rejlka, který se odvděčil skvělým výkonem a 33 body. "Prokázal svoje umění, ale tohle patří celému týmu," řekl kouč Dvořák v České televizi.

"Šance jsme měli, nevyužili je a Budějovice začaly být kompaktnější," konstatoval po první domácí extraligové porážce v sezoně trenér Karlovarska Jiří Novák a k výkonu svého týmu dodal: "Přišlo mi to na můj vkus moc profesorský a to nemůžeme. Musíme hrát s mladickou nerozvážností a radostí."

Zdroj: ČTK
Další zprávy