reklama
 
 

Kvůli manipulaci 20milionové zakázky padla tři obvinění

10. 8. 2012 7:54
Trojice měla podle policie upravit na míru zakázku na ministerstvu školství

Praha - Protikorupční policie obvinila tři lidi z toho, že chtěli zmanipulovat dvacetimilionovou zakázku na ministerstvu školství. Jednou z obviněných je úřednice ministerstva, uvedl Český rozhlas - Radiožurnál.

Trojice podle kriminalistů chtěla zakázku na informační systém pro podporu vědy a výzkumu připravit tak, aby opět vyhrál současný dodavatel systému.

Tím je podle Radiožurnálu muž, který za svou aplikaci eProjekty dostává od ministerstva miliony korun. Případ komentovat odmítl stejně jako poslední obviněný, kterým je prý jednatel firmy Tercier.

"Cílem bylo připravit zadávací řízení tak, aby byly vytvořeny zadávací podmínky takzvaně na míru zmíněnému zájemci," citoval rozhlas šéfa českobudějovické pobočky protikorupční policie Marka Belka.

Úřednice ministerstva den staré obvinění nechápe. "Já jsem vždycky jednala na pokyn nadřízených a vůbec tomu nerozumím," řekla. Ministerstvo za ní stojí.

Náměstek ministra Jiří Nantl uvedl, že se na ni stále musí hledět jako na nevinnou, a obvinění tedy není důvodem pro její propuštění. "Nejde o úřednici, která by měla stěžejní náplň práce v obstarávání veřejných zakázek. Šlo o odbornou referentku skupiny výzkumu a vysokého školství," vysvětlil.

V případu zůstává několik nejasností. Podle pravidel ministerstva totiž nemohla řadová referentka rozhodovat sama o tak velké zakázce.

Rozhlas také uvedl, že policisté sice vypsání tendru zabránili, ale jeden z obviněných pro ministerstvo pracuje dál. Jeho původní smlouva byla přitom jen na 4,5 milionu a měla skončit před rokem. Ministerstvo mu prý ale platí dodnes a celkem už dostal téměř devět milionů.

autor: ČTK | 10. 8. 2012 7:54

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama