Končíme, odhlasovali si Realisté. Strana, která chtěla pušky pro táty, se rozpouští

Matěj Pur
22. 7. 2019 18:42
Většina členů politického uskupení Realisté v pondělí rozhodla o ukončení činnosti strany. Informoval o tom jeden z lídrů strany Jiří Hynek, který byl kandidátem Realistů v loňských prezidentských volbách. Realisté končí po třech letech. Sbor zakladatelů už v červnu přijal usnesení, kterým doporučil stranu dobrovolným rozpuštěním zrušit. Důvodem jsou neúspěchy ve volbách, pasivita krajských organizací či odchod mnoha členů do jiných uskupení.
Alexandr Tomský
Alexandr Tomský | Foto: DVTV

ČLENOVÉ. Kohout, Tomský i poslanci

Kromě Petra Robejška zakládal Realisty například také ekonom Pavel Kohout, který dříve inspiroval svou knihou o přímé demokracii Tomia Okamuru k založení hnutí Úsvit. Kohout předpovídal Realistům vítězství ve volbách.

Členem strany byl také prezident Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu Jiří Hynek, který za Realisty kandidoval na prezidenta. Později k Realistům vstoupil také politolog a komentátor Alexander Tomský, který byl lídrem kandidátky v Pardubickém kraji.

Realisté získali po rozpadu hnutí Úsvit Tomia Okamury také dva jejich poslance - Martina Lanka a Janu Hnykovou, kteří se svůj mandát pokusili obhájit.

 

Právě se děje

Další zprávy