Končíme, odhlasovali si Realisté. Strana, která chtěla pušky pro táty, se rozpouští

Matěj Pur
22. 7. 2019 18:42
Většina členů politického uskupení Realisté v pondělí rozhodla o ukončení činnosti strany. Informoval o tom jeden z lídrů strany Jiří Hynek, který byl kandidátem Realistů v loňských prezidentských volbách. Realisté končí po třech letech. Sbor zakladatelů už v červnu přijal usnesení, kterým doporučil stranu dobrovolným rozpuštěním zrušit. Důvodem jsou neúspěchy ve volbách, pasivita krajských organizací či odchod mnoha členů do jiných uskupení.
Alexandr Tomský
Alexandr Tomský | Foto: DVTV

ČLENOVÉ. Kohout, Tomský i poslanci

Kromě Petra Robejška zakládal Realisty například také ekonom Pavel Kohout, který dříve inspiroval svou knihou o přímé demokracii Tomia Okamuru k založení hnutí Úsvit. Kohout předpovídal Realistům vítězství ve volbách.

Členem strany byl také prezident Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu Jiří Hynek, který za Realisty kandidoval na prezidenta. Později k Realistům vstoupil také politolog a komentátor Alexander Tomský, který byl lídrem kandidátky v Pardubickém kraji.

Realisté získali po rozpadu hnutí Úsvit Tomia Okamury také dva jejich poslance - Martina Lanka a Janu Hnykovou, kteří se svůj mandát pokusili obhájit.

 

Právě se děje

před 27 minutami

V pražské Černokostelecké ulici hořel byt v patře domu, na místě je 11 zraněných. Podle hasičů je požár pod kontrolou

Při požáru v Černokostelecké ulici bylo zraněno 11 lidí, nejméně dva jsou ve vážném stavu, na místo letěl vrtulník. Hasiči nyní byt odvětrávají.

Zdroj: ČTK
před 51 minutami

Schalke se dočkalo druhé výhry v sezoně

Beznadějně poslední fotbalisté Schalke se dočkali v německé lize druhého vítězství v sezoně. Celek z Gelsenkirchernu zdolal v 28. kole Augsburg 1:0. Na šestnácté místo, které znamená účast v baráži, ale ještě ztrácí propastných 12 bodů. Mohuč má navíc podvečerní zápas v Kolíně nad Rýnem k dobru.

První výhru po 12 kolech vystřelil Schalke už ve čtvrté minutě Suat Serdar, který gólem oslavil dnešní 24. narozeniny. Čeští hráči Augsburgu, brankář Tomáš Koubek a stoper Marek Suchý, strávili celý zápas na lavičce.

Další zprávy