Končíme, odhlasovali si Realisté. Strana, která chtěla pušky pro táty, se rozpouští

Matěj Pur
22. 7. 2019 18:42
Většina členů politického uskupení Realisté v pondělí rozhodla o ukončení činnosti strany. Informoval o tom jeden z lídrů strany Jiří Hynek, který byl kandidátem Realistů v loňských prezidentských volbách. Realisté končí po třech letech. Sbor zakladatelů už v červnu přijal usnesení, kterým doporučil stranu dobrovolným rozpuštěním zrušit. Důvodem jsou neúspěchy ve volbách, pasivita krajských organizací či odchod mnoha členů do jiných uskupení.
Robejšek DVTV
Robejšek DVTV | Foto: DVTV

MENTOR ROBEJŠEK: Předpověděl jsem pád komunismu

Petr Robejšek je politolog, který od roku 1975 žije v Německu, po revoluci často přispíval do českých médií. Byl také například spolu s Ondřejem Neffem či geologem Václavem Cílkem členem think-tanku Institut 2080. V roce 2016 obdržel od Miloše Zemana Medaili Za zásluhy I. stupně za zásluhy o stát v oblasti školství. 

Tvrdí o sobě, že předpověděl pád komunismu, což považuje za svůj největší profesní i osobní triumf. Protože se ale jednalo o soukromou předpověď, nedá se to nijak dokázat.

Dlouhodobě kritizuje také Evropskou unii a údajnou politickou korektnost. "Skutečný problém politické korektnosti je představa, že společnost nebo realitu lze měnit slovy," uvedl v roce 2015.

 

Právě se děje

Další zprávy