reklama
 
 

Sen o dvaceti procentech se rozplynul, Realisté hlasují o svém zrušení

16. 7. 2019 13:36
Členská základna politického uskupení Realisté zahájila hlasování o ukončení činnosti. Strana o tom informovala na svém Facebooku. Sbor zakladatelů v červnu přijal usnesení, kterým doporučil stranu dobrovolným rozpuštěním zrušit. Důvodem jsou neúspěchy ve volbách, pasivita krajských organizací či odchod mnoha členů do jiných uskupení. Hlasování skončí příští týden v pondělí.

Pravicově konzervativní Realisty v roce 2016 založil politolog Petr Robejšek. Uvedl tehdy, že strana chce hájit rodinu, bezpečnost a národní zájmy. Ve sněmovních volbách o rok později chtěl Robejšek získat až 20 procent hlasů, strana však obdržela jen 0,71 procenta. Neuspěl ani kandidát Realistů na prezidenta Jiří Hynek, v prvním kole loňské volby získal 1,23 procenta a skončil sedmý z devíti kandidátů.

K Realistům se po založení připojili mimo jiné i ekonom Pavel Kohout, tehdejší proděkan Hornicko-geologické fakulty na Vysoké škole báňské Alexander Király nebo prezident Unie zaměstnavatelských svazů ČR Jiří Horecký. Uskupení finančně podporoval ze soukromých zdrojů spolumajitel skupiny Penta Marek Dospiva.

Vážení příznivci Realistů, dovolte abychom vás touto cestou informovali, že Sbor zakladatelů naší politické strany přijal v červnu usnesení, jímž doporučuje stranu zrušit dobrovolným rozpuštěním. Důvodů bylo více, mezi ty klíčové patří pochopitelně dřívější volební neúspěchy, k nimž se letos přidala absolutní pasivita krajských organizací a také odchod mnoha členů do jiných politických uskupení. Vzhledem k tomu, že takto zásadní rozhodnutí náleží celé členské základně, ta byla Sborem zakladatelů vyzvána, aby projevila souhlas či nesouhlas s takovým hlasováním. A vzhledem k tomu, že nadpoloviční většina členů drtivou většinou projevila s tímto návrhem souhlas, bylo včera zahájeno hlasování všech členů o definitivní ukončení činnosti a dobrovolném rozpuštění strany Realisté. Hlasování momentálně probíhá a skončí příští týden v pondělí večer. Nechceme a nebudeme zde předjímat výsledek. Do doby než hlasování skončí jsme pozastavili komunikaci také na našich krajských fb stránkách, protože nepovažujeme za šťastné, aby je jednotliví členové v této chvíli využívali k osobní propagaci, prezentaci svých individuálních názorů a k osobním rozmíškám. K tomu ostatně dost dobře poslouží naše osobní účty. Nyní je na každém členovi, aby sám svobodně projevil svůj názor a v hlasování vyjádřil, zda s předloženým návrhem na rozpuštění souhlasí či ne. Jakmile bude jasno jak hlasování dopadlo, buďto budeme pokračovat dál nebo se zde s vámi defitivně rozloučíme. Každopádně vám zatím všem děkujeme za přízeň, ať už jste nám ji projevovali jako voliči nebo jako sympatizanti a brzy vás budeme informovat o našem rozhodnutí. Děkujeme.

Zveřejnil(a) realiste.cz dne 16. July 2019

"Vzhledem k tomu, že takto zásadní rozhodnutí náleží celé členské základně, ta byla sborem zakladatelů vyzvána, aby projevila souhlas či nesouhlas s takovým hlasováním," napsali Realisté na Facebooku. "A vzhledem k tomu, že nadpoloviční většina členů drtivou většinou projevila s tímto návrhem souhlas, bylo včera (v pondělí) zahájeno hlasování všech členů o definitivní ukončení činnosti a dobrovolném rozpuštění strany Realisté," doplnili.

Video: Puška pro tátu v kampani Realistů? Šli jsme do toho příliš, volby byly jen o Babišovi, říká Robejšek

Ještě zažijeme dobu, kdy se dostaneme do sněmovny, voliči náš nový styl neměli šanci poznat, tvrdí mentor Realistů Petr Robejšek. | Video: Daniela Drtinová |  18:31

autor: ČTK | 16. 7. 2019 13:36

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama