reklama
 
 

Kauza Nagyová přehledně. Projděte si, co se dosud stalo

20. 11. 2014 6:22
Deník Aktuálně.cz přináší přehled událostí v případu, který začal předloni v června zatýkáním na Úřadu vlády, pokračoval pádem vlády Petra Nečase a jeho nejzásadnější část dosud není uzavřena.

Praha - V případu údajného zneužití vojenského zpravodajství - první větvi takzvané kauzy Nagyová - padnul v pátek u Obvodního soudu pro Prahu 1 překvapivý rozsudek.

Soudkyně Helena Králová zprostila viny všechny čtyři obžalované, kteří se měli podle žalobců podílet na nezákonným sledováním exmanželky bývalého premiéra Petra Nečase.

Špehování Radky Nečasové si měla u vojenských špionů objednat tehdejší Nečasova milenka a jeho nynější manželka Jana, dříve Nagyová. Spolu s ní jsou ze zneužití vojenské rozvědky obžalováni exředitelé tajné služby Ondrej Páleník a Milan Kovanda a také jejich podřízený - důstojník Jan Pohůnek.

Podle soudu ale neprovedli nic protizákonného. Zdůvodnění rozsudku ale nezaznělo veřejně, prý kvůli tajným informacím.

Kauza Nagyová má kromě této větve ještě další části. V přehledné grafice online deníku Aktuálně.cz si můžete projít nejzásadnější okamžiky celého případu, který předloni v létě vedl až k pádu vlády Petra Nečase.

autor: Domácí | 20. 11. 2014 6:22

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama