Kauza Nagyová přehledně. Projděte si, co se dosud stalo

Domácí Domácí
20. 11. 2014 6:22
Deník Aktuálně.cz přináší přehled událostí v případu, který začal předloni v června zatýkáním na Úřadu vlády, pokračoval pádem vlády Petra Nečase a jeho nejzásadnější část dosud není uzavřena.

Praha - V případu údajného zneužití vojenského zpravodajství - první větvi takzvané kauzy Nagyová - padnul v pátek u Obvodního soudu pro Prahu 1 překvapivý rozsudek.

Soudkyně Helena Králová zprostila viny všechny čtyři obžalované, kteří se měli podle žalobců podílet na nezákonným sledováním exmanželky bývalého premiéra Petra Nečase.

Špehování Radky Nečasové si měla u vojenských špionů objednat tehdejší Nečasova milenka a jeho nynější manželka Jana, dříve Nagyová. Spolu s ní jsou ze zneužití vojenské rozvědky obžalováni exředitelé tajné služby Ondrej Páleník a Milan Kovanda a také jejich podřízený - důstojník Jan Pohůnek.

Podle soudu ale neprovedli nic protizákonného. Zdůvodnění rozsudku ale nezaznělo veřejně, prý kvůli tajným informacím.

Kauza Nagyová má kromě této větve ještě další části. V přehledné grafice online deníku Aktuálně.cz si můžete projít nejzásadnější okamžiky celého případu, který předloni v létě vedl až k pádu vlády Petra Nečase.

Foto: Aktuálně.cz

Na úvod stručné seznámení: v přehledné grafice si můžete prohlédnout hlavní postavy celé kauzy, která předloni v létě smetla vládu expředsedy ODS Petra Nečase. Zároveň u každého aktéra uvádíme i jeho roli. 

 

Právě se děje

Aktualizováno před 41 minutami

Policisté u Uherského Hradiště evakuují několik stovek lidí kvůli možnému nálezu letecké pumy

Policisté v Kunovicích u Uherského Hradiště evakuují několik stovek lidí kvůli možnému nálezu letecké pumy v průmyslovém areálu. Policie o tom informovala na Twitteru. Na místo míří pyrotechnik. Podle dostupných informací se evakuace týká areálu letecké továrny na západním okraji města. Sídlí v něm několik firem.

Koncem září si nález nevybuchlé letecké pumy z druhé světové války vyžádal v Liberci evakuaci asi 5000 lidí. Trvala zhruba šest hodin. Pyrotechnici pumu zajistili a odvezli do bezpečného prostoru k likvidaci.

Zdroj: Domácí , ČTK
Další zprávy