Jak učit děti doma během "koronaprázdnin"? Tady jsou materiály, které vám to usnadní

Zuzana Hronová Zuzana Hronová
Aktualizováno 21. 4. 2020 14:52
Učitelé řeší, jak vzdělávat žáky, i když jsou školy zavřené a děti doma. Rodiče tápou, jak smysluplně zabavit své potomky při domácím samostudiu. Aktuálně.cz přináší stále aktualizovaný přehled tipů.
Foto: Fraus

Nakladatelství Fraus

V souvislosti s nařízeným uzavřením všech škol se nakladatelství Fraus rozhodlo poskytnout všem žákům, učitelům i školám od středy 11. března do odvolání všechny elektronické učebnice pro základní a střední školy pro všechny žáky zdarma. Stačí se přihlásit a vybrat si, o jaké předměty a pro jaký ročník má člověk zájem.

Fraus rovněž zdarma poskytl prostředí pro on-line komunikaci učitelů s žáky - vzdělávací portál Fred. Pro domácí procvičování rodičů s žáky lze zdarma využít i jeho portál Škola s nadhledem, který nabízí on-line doplňování znalostí, výpočtů či slovíček. Školám pak nakladatelství zpřístupnilo školní multilicence na knihy Flexibooks pro aktuální školní rok pro všechny učitele a žáky základních i středních škol.

 

Právě se děje

před 26 minutami

Orbán vyzval Jourovou k odstoupení kvůli "opovržlivým prohlášením" o Maďarsku

Maďarský premiér Viktor Orbán vyzval místopředsedkyni Evropské komise Věru Jourovou k odstoupení za to, co označil za "opovržlivá veřejná prohlášení" o Maďarsku. Uvedla to v úterý agentura Reuters s odvoláním na Orbánův dopis šéfce EK, ve kterém premiér reagoval na slova Jourové o nemocné maďarské demokracii.

Orbán označuje politický systém prosazovaný svou vládou za "neliberální demokracii". Jourová v pátečním rozhovoru s německým magazínem Der Spiegel řekla, že vytváří "nemocnou demokracii".

Zdroj: ČTK
před 54 minutami

Hrad chce v čele antimonopolního úřadu náměstka vnitra Mlsnu

Novým předsedou Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) by se měl stát náměstek ministra vnitra Petr Mlsna, píšou Lidové noviny (LN). Podle nich prosazuje Mlsnu do čela antimonopolního úřadu Hrad a shoda na něm je i mezi představiteli vládní koalice. Současný šéf ÚOHS Petr Rafaj v poslední době čelí kritice například kvůli tomu, jak jeho úřad postupoval v tendru na nový mýtný systém. K Rafajovu odvolání už prezidenta vyzvali premiér Andrej Babiš (ANO) a vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD). Prezident se k jejich argumentům nevyjádřil.

Podle LN prosazuje někdejšího předsedu Legislativní rady vlády Mlsnu do čela antimonopolního úřadu prezident. "Chce ho tam Hrad. Je na něm shoda mezi představiteli koalice," řekl deníku nejmenovaný důvěryhodný zdroj. Že je jednačtyřicetiletý Mlsna jen krůček od postu ÚOHS, potvrdil LN i člen vlády, který si nepřál být jmenován. Reakci premiéra Babiše ani ministra vnitra Hamáčka se deníku nepodařilo získat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy