Hrad si stěžuje na Českou televizi za neodvysílání Ovčáčka

Domácí Domácí
10. 4. 2015 10:15
Tisková konference, kterou ČT odvysílala ze záznamu, proběhla v první polovině března. Stížnost dostala Rada ČT i Rada pro televizní a rozhlasové vysílání.
Jiří Ovčáček
Jiří Ovčáček | Foto: Sandra Štefaniková

Praha - Hrad si stěžuje na Českou televizi kvůli neodvysílání tiskové konference mluvčího prezidenta Jiřího Ovčáčka. Jednu stížnost dostala Rada ČT, druhou Rada pro televizní a rozhlasové vysílání. Se zjištěním přišel server Lidovky.cz.

Předsedové obou orgánů, Rady ČT i Rady pro televizní a rozhlasové vysílání, potvrdili, že stížnost už dostali. Ivan Krejčí, předseda Rady pro rozhlasové a televizní vysílání, uvedl, že stížnost obdržel a stihl přečíst. Záležitost však odmítl komentovat.

Předseda Rady ČT Jaroslav Dědič také potvrdil přijetí stížnosti. Oznámil ale, že bližší informace nebude poskytovat před jednáním členů rady.

Přednost dostala Sněmovna

Tisková konference, kterou ČT odvysílala ze záznamu, proběhla v první polovině března. Televize, která měla na tiskové konferenci zpravodajský tým, své rozhodnutí zdůvodnila dramaturgicky.

Obsahem vystoupení byl jen souhrn prezidentských aktivit minulého týdne, o nichž už ČT informovala. Dramaturgie živého vysílání proto podle ní z pochopitelných důvodů upřednostnila na větší ploše téma právě projednávaného energetického zákona v Poslanecké sněmovně a téma rušení II. důchodového pilíře.

Dětinská pomsta

Ovčáček mívá tiskovou konferenci pravidelně, sděluje na ní plány nebo stanoviska prezidenta. V březnu ji ČT nezařadila do živého vysílání poprvé. Mluvčí Hradu tehdy oznámil, že přístup České televize považuje za dětinskou pomstu za názory prezidenta republiky.

Narážel tak na fakt, že prezident týden před konferencí prohlásil, že by byl pro zrušení koncesionářských poplatků těch lidí, kteří nejsou spokojeni s kvalitou pořadů ČT. Už po neodvysílání přímého přenosu tiskové konference Hrad oznámil, že zvažuje podání stížnosti.

 

Právě se děje

Další zprávy