Apríl: Mluvčí Ovčáček končí na Hradě, odchází ke Krnáčové

Domácí Domácí
Aktualizováno 1. 4. 2015 15:54
Má se stát hlavní postavou krizové komunikační strategie kolem tunelu, takzvanými ústy Blanky.
Ústa Blanky.
Ústa Blanky. | Foto: Václav Vašků, archiv Economia

Praha - Jiří Ovčáček končí jako tiskový mluvčí prezidenta Miloše Zemana a nastoupí do stejné funkce u pražské primátorky Adriany Krnáčové. Překvapivou informaci v úterý večer oznámil sám Ovčáček na svém twitterovém účtu.

Foto: Aktuálně.cz

Mluvčí, který působí na Hradě od prosince 2013, si získal renomé například interpretací myšlenek prezidenta republiky nebo pořádáním vlastních tiskových konferencí. Když ji ČT24 v březnu neodvysílala v přímém přenosu, označil to za dětinskou pomstu a pohrozil stížností Radě pro rozhlasové a televizní vysílání.

Přestože ČT24 svůj prohřešek toto úterý zopakovala, Ovčáček na dotaz Aktuálně.cz popřel, že by jeho odchod z Hradu s bezprecedentní informační blokádou ze strany ČT souvisel. „Nešlo o žádné náhlé hnutí mysli, to rozhodnutí zrálo už déle,“ řekl. „Když jsem poprvé slyšel paní primátorku, jak vysvětluje otázku kabelů v tunelu Blanka, došlo mi, že tohle je pro mě skutečná výzva k profesnímu růstu.“

„Panu prezidentovi jsem vděčen za příležitost, kterou mi dal, a budu si jí navždycky vážit. Jenže Lány už skončily a pussy jsou pasé. Uvědomil jsem si, že mi ten adrenalin začíná scházet, jestli mi rozumíte. Je čas vydat se dál a magistrát byla jasná volba,“ dodal.

Foto: Aktuálně.cz

Adriana Krnáčová se minulý měsíc vyjádřila, že Blanku projektoval nějaký debil. Později upřesnila, že debilů bylo víc. V souvislosti s tím se vyrojily spekulace, že tunelový komplex bude sloužit jako vysílací studio pro pravidelné Hovory z Blanky, což ale Ovčáček označil za předčasné. „Je to pouze, opakuji pouze jedna z variant. Samozřejmě záleží i na výsledku kolaudace, akustických parametrech v zatáčkách jižního tubusu, dostupnosti signálu v systému T-DAB v úseku Letná – Pelc-Tyrolka a některých dalších faktorech. Taky by se tam musely natáhnout ty správné kabely,“ poznamenal.

Krnáčová navenek hovoří o tom, že chce otevřít Blanku ještě letos. Ve skutečnosti chce podle našich zdrojů otevřít diskusi na klíčové téma, jestli se tunel nemá zavřít. Hlavní postavou komunikační strategie, takzvanými ústy Blanky, má být přitom právě Ovčáček.

Kancelář prezidenta republiky odchod tiskového mluvčího nekomentovala, stejně jako jméno jeho eventuálního nástupce. Kancléř Mynář pouze sdělil: „Vypíšeme standardní výběrové řízení. Zvítězí ten, kdo první najde článek na stránce vlevo dole. Nebo jinde.“

 

Právě se děje

Aktualizováno před 2 minutami

Při střelbě na oslavě v Coloradu zemřelo sedm lidí

Při střelbě na narozeninové oslavě v americkém městě Colorado Springs zemřelo sedm lidí včetně údajného útočníka. Uvedly to podle agentury Reuters místní úřady.

Útočník podle úřadů dorazil na oslavu, kde se nacházela jeho přítelkyně, a zahájil střelbu. Na místě zemřelo šest osob, jeden člověk podlehl svým zraněním po převozu do místní nemocnice.

V místě oslavy se nacházely i děti, podle prohlášení policie a představitelů města však nebyly mezi oběťmi střelby. Policie uvedla, že střelec spáchal sebevraždu. Dodala, že nyní zjišťuje motiv činu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy