Foto: Železná si opravila obecní úřad. A je na pokraji krachu kvůli zneužité dotaci

Foto: Železná si opravila obecní úřad. A je na pokraji krachu kvůli zneužité dotaci
Obec dostala dotaci i na vybudování malé prodejny potravin, která je zezadu úřadu. Tu nyní pronajímá.
Vedle vchodu do úřadu je oblíbená hospoda. Před sedmi lety tu ovšem byla nelegálně. Podle podmínek dotace zde totiž - s výjimkou prodejny potravin - nesměla být vykonávána ekonomická činnost.
Nyní je zde restaurace legálně: v roce 2013 uběhla pětiletá doba, kdy obec musela plnit podmínky dotace. Vzápětí část budovy pronajala.
Pohled na budovu obecního úřadu s restaurací a potravinami přes požární nádrž.
Foto: Zbyněk Pecák
V roce 2008 získala obec Železná s 280 obyvateli devítimilionovou dotaci na rekonstrukci úřadu. Tu má kvůli tomu, že v budově neoprávněně provozovala restauraci, vrátit i se stoprocentním penále.
 

Právě se děje

před 36 minutami

Söder to nebude. Německá CDU chce jako nástupce Merkelové Armina Lascheta

Celostátní vedení Křesťanskodemokratické unie (CDU) se jasně vyslovilo pro předsedu strany Armina Lascheta jako kandidáta unie CDU/CSU na německého kancléře v zářijových volbách. Oznámil to podle agentury DPA mluvčí strany po šestihodinovém jednání špiček křesťanských demokratů v Berlíně. Pro Lascheta podle něj hlasovalo 31 členů vedení, devět pro jeho soupeře, předsedu sesterské Křesťansko-sociální unie (CSU) a bavorského premiéra Markuse Södera a šest členů se zdrželo.

Agentura AFP poznamenala, že populární bavorský vůdce Söder v předstihu přislíbil, že se podřídí rozhodnutí CDU. Laschet je současně premiérem Severního Porýní-Vestfálska.

Zdroj: ČTK
Další zprávy