Foto: Hodinu od Prahy se už lyžuje. Díky unikátní technologii, použité na sjezdovce prvně v Evropě

Foto: Hodinu od Prahy se už lyžuje. Díky unikátní technologii, použité na sjezdovce prvně v Evropě
Jako první v republice zde pustili lyžaře na zasněžený svah už nyní díky unikátní technologii, která dovede vyrobit sníh až při plus patnácti stupních.
Na kopci tak ještě leží popadaná jablka, ale vedle už se v přibližně deset až dvacet metrů širokém koridoru lyžuje.
"V republice jsme první," chlubí se ředitel areálu Jaroslav Krejčí s tím, že zatím novou technologii testují na krátké hotelové sjezdovce.
Hlavní datum je pro zdejší areál 17. listopad, kdy plánují rozjet i hlavní, šest set metrů dlouhou trať, stojící opodál.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
26. 10. 2016 20:12
Díky technologii Snowfactory, používané vesměs ve Skandinávii na biatlonových tratích, se ve skiareálu Monínec lyžuje už nyní v říjnu. "V republice jsme první," chlubí se ředitel areálu Jaroslav Krejčí a vysvětluje, že zdejší sníh by měl vydržet až do plus patnácti stupňů. Hlavní datum je pak pro něho a jeho tým 17. listopad, kdy plánují kromě zatím krátké hotelové sjezdovky rozjet i hlavní, šest set metrů dlouhou trať. "Zasněžovat touhle technologií takhle velkou sjezdovku je ojedinělý projekt v Evropě. Nebo spíš na světě," říká Krejčí. Na Monínci, vzdáleném přibližně hodinu jízdy autem z Prahy, si tak můžete zalyžovat a zároveň si vedle trati posbírat houby a spadaná jablka.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

V Barmě pokračují demonstrace proti vojenské juntě

Desítky tisíc lidí vyšly v neděli do ulic barmských měst znovu protestovat proti vojenské juntě, která před více než měsícem násilím převzala moc v zemi. Demonstrace se podle agentury Reuters konají, přestože bezpečnostní síly v noci na dnešek provedly v největším barmském městě Rangúnu razie proti organizátorům protestů a opozičním aktivistům. Na řadě míst proti demonstrantům zasáhly bezpečnostní síly.

Podle záběrů zveřejněných na facebooku policie použila slzný plyn a zábleskové granáty proti účastníkům protestu ve městě Lašio v Šanském státě na severu země. V historickém městě Pugam, ležícím v centrální oblasti Barmy, policisté rozháněli demonstraci střelbou. Podle tvrzení sedmi svědků při tom použili ostré náboje. Zatím nejsou zprávy, že by tam byli mrtví či zranění.

Zdroj: ČTK
Další zprávy