Foto: Hodinu od Prahy se už lyžuje. Díky unikátní technologii, použité na sjezdovce prvně v Evropě

Foto: Hodinu od Prahy se už lyžuje. Díky unikátní technologii, použité na sjezdovce prvně v Evropě
Jako první v republice zde pustili lyžaře na zasněžený svah už nyní díky unikátní technologii, která dovede vyrobit sníh až při plus patnácti stupních.
Na kopci tak ještě leží popadaná jablka, ale vedle už se v přibližně deset až dvacet metrů širokém koridoru lyžuje.
"V republice jsme první," chlubí se ředitel areálu Jaroslav Krejčí s tím, že zatím novou technologii testují na krátké hotelové sjezdovce.
Hlavní datum je pro zdejší areál 17. listopad, kdy plánují rozjet i hlavní, šest set metrů dlouhou trať, stojící opodál.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
26. 10. 2016 20:12
Díky technologii Snowfactory, používané vesměs ve Skandinávii na biatlonových tratích, se ve skiareálu Monínec lyžuje už nyní v říjnu. "V republice jsme první," chlubí se ředitel areálu Jaroslav Krejčí a vysvětluje, že zdejší sníh by měl vydržet až do plus patnácti stupňů. Hlavní datum je pak pro něho a jeho tým 17. listopad, kdy plánují kromě zatím krátké hotelové sjezdovky rozjet i hlavní, šest set metrů dlouhou trať. "Zasněžovat touhle technologií takhle velkou sjezdovku je ojedinělý projekt v Evropě. Nebo spíš na světě," říká Krejčí. Na Monínci, vzdáleném přibližně hodinu jízdy autem z Prahy, si tak můžete zalyžovat a zároveň si vedle trati posbírat houby a spadaná jablka.
 

Právě se děje

Další zprávy