Obrázky beze slov. Těla mrtvých vojáků jsou doma

Obrázky beze slov. Těla mrtvých vojáků jsou doma
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
10. 7. 2014 15:35
Do Prahy přiletěl vojenský speciál z Afghánistánu s ostatky čtyř padlých českých vojáků.

Praha - Letecký speciál přivezl do Česka ostatky čtyř vojáků, kteří padli při úterním sebevražedném útoku v Afghánistánu. Letoun přistál na pražském letišti ve Kbelích ve čtvrtek před půl druhou odpoledne.

Příbuzným mrtvých vojáků na místě kondoloval prezident Miloš Zeman, premiér Bohuslav Sobotka a ministr obrany Martin Stropnický.

Už v poledne se jako připomínka padlých po celém Česku na tři minuty rozezněly zvony a sirény. K pietě se od rána připojil také Pražský hrad, který vyvěsil smuteční vlajku a státní vlajku stáhl na půl žerdi.

Prezident Zeman ocení padlé vojáky medailí Za hrdinství, udělena jim bude 28. října.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 5 hodinami

Ondra a Adamovská jsou mistry republiky v boulderingu

Olympionik Adam Ondra a Eliška Adamovská vyhráli mistrovství republiky v boulderingu. Oba favorizovaní sportovní lezci ve finále šampionátu ve Slaném pokořili jako jediní všechny čtyři cesty.

Za bývalým mistrem světa v boulderingu i v lezení na obtížnost Ondrou, který v Tokiu nenaplnil medailové ambice a v olympijském finále skončil šestý, skončil hlavní soupeř Martin Stráník. Ten měl "topy" tři. Bronz získal Štěpán Volf.

Adamovská, jež v červenci vyhrála v Brianconu závod Světového poháru v obtížnosti, dnes ve Slaném zvítězila před Michaelou Smetanovou a Markétou Janošovou.

Další zprávy