Poté, co se 18letá dívka se svým přítelem rozešla, podělil se totiž zhrzený teenager o nahou fotografii na internetu se svými kamarády. Ti nezaháleli a rozesílali ji dalším a dalším lidem.
Ve škole, na kterou Jessie Loganová chodila, někdo nešťastnou fotografií dokonce kolem dokola oblepil stěny.
Dívka se musela potýkat s neustálými narážkami a stala se středem pozornosti celé školy i jiných internetových uživatelů. Její rodiče se dokonce pokusili požádat o policejní ochranu, ale neuspěli.
Jedním z posledních pokusů, jak šílenství zastavit, bylo Jessiino vystoupení v televizi. Prosila, aby ji lidé nechali na pokoji.
Ani to ale nepomohlo. Čerstvě plnoletá studentka se proto odhodlala k zoufalému činu. Oběsila se.
Kvůli její smrti policie nikoho neobvinila.
Běžné, bohužel
Rozhodně nejde o první případ, kdy se v takřka neomezeném internetovém prostoru stalo něco podobného jako Jessii Loganové.
Odborníci už pro podobné případy vymysleli název "cyberšikana". A důrazně varují lidi před lehkomyslným zveřejňováním důvěrných informací o sobě.
Jak informuje britský deník The Sun, v Británni se rodí plán, jak pomáhat obětem internetového násilí nazvaný Cybermentors.
"Naneštěstí jsou takové případy velmi běžné a občas vedou mladé lidi k úvahám o sebevraždě," říká vedoucí projektu Sarah Dyerová.