Dívka, která šířila nákazu v klubu Techtle Mechtle, je terčem nenávistných reakcí

ČTK ČTK
3. 8. 2020 11:04
Dívku, která podle hygieniků v polovině července rozšířila nákazu koronavirem v klubu Techtle Mechtle na pražských Vinohradech, překvapily hanlivé až nenávistné reakce části veřejnosti. Uvedla, že o nemoci předem nevěděla, při návštěvě klubu se cítila dobře a netuší, kde se mohla sama nakazit. Mrzí ji, že způsobila problémy svým přátelům i dalším lidem.
Foto: DVTV

Dívka v rozhovoru pro server iRozhlas.cz uvedla, že ji mrzí, že způsobila problémy svým přátelům i dalším lidem. "Ale když se někdo nakazí, stále má právo na to, aby se s ním jednalo jako s plnohodnotným člověkem," řekla dívka. Podle hygieniků se v souvislosti s červencovou párty v pražském klubu nakazilo minimálně 165 lidí.

"Když sleduji počet nakažených z této kauzy, připadá mi divné, že bych byla přenašečem nákazy pouze já. Rozhodně jsem se nepotkala s každým člověkem, který tam ten večer byl," uvedla v rozhovoru. "Je to neštěstí, které si budeme všichni dlouho pamatovat. Kdyby mi někdo ukázal, co bude následovat po večírku, nikam bych nešla a ten večer bych si rozhodně odpustila," zdůraznila.

Do klubu šla s několika přáteli. "Někteří také psali, že jsem byla najmutou společnicí a s chlapci prováděla různé techtle mechtle. To taky není pravda. Asi hodně lidí zklamu, ale nic takového se nedělo," poznamenala.

Následující den po návštěvě klubu se necítila dobře, dostala horečku a zimnici, ještě ten den se na své náklady nechala otestovat na koronavirus. Test byl pozitivní, ihned podle svých slov kontaktovala hygienickou stanici.

"Požadovali po mně seznam osob, se kterými jsem přišla do kontaktu. Jelikož jsem reálně znala asi pět kontaktů, zbytek lidí, kteří tam s námi byli, jsem si dohledala. Kvůli tomu jsem tedy bohužel nezůstala anonymní," dodala.

Na sociálních sítích se poté stala terčem slovních útoků i výhrůžek. "Chápu, že na mě byli lidé naštvaní. Přišli kvůli tomu o sportovní přípravy, o příjem, dovolenou a další věci. Ale přece jenom, když se jde někdo bavit do klubu, uzavřeného prostoru, kde nikdo nemá roušku a kvůli hlasité hudbě se tam návštěvníci navzájem překřikují, musí počítat s tím, že by se tam mohl eventuálně nakazit. Ale i přesto mě překvapilo, kolik lidí dokáže být až nenávistných," uvedla pro iRozhlas.cz.

Někteří lidé jí psali ironické či hanlivé komentáře, jiní jí vyhrožovali, že ji pobodají nebo jí rozbijí hlavu.

Její blízcí ale podle dívky reagovali na situaci dobře a byli jí oporou, i když sami byli mezi nakaženými. "Nejsem žádný zločinec a celá situace mě mrzí. Celé to bylo jedno velké neštěstí," uzavřela dívka.

Klub se stal ohniskem nákazy v hlavním městě a rozšířila se z něj i do některých dalších regionů. V Praze nyní platí povinnost nosit roušky v metru, v nemocnicích a nepobytových zdravotnických zařízeních, jako jsou lékárny nebo čekárny u lékaře.

Praha nejde srovnávat s ostatními městy, od března nebyla na nule, pořád tu nějaký výskyt je. Je to tikající bomba, ale k výbuchu má ještě daleko. | Video: DVTV, Daniela Drtinová
 

Právě se děje

Další zprávy