Byl jsem na všechny moc hodný, obhajoval se u soudu muž, který na ulici opařil dívku horkou vodou

ČTK ČTK
9. 2. 2016 16:42
Muž, který v srpnu loňského roku vroucí vodou opařil dívku přímo na ulici v Praze-Stodůlkách, se v úterý před soudem obhajoval tím, že v minulosti zažil krutost druhých lidí, a to z toho důvodu, že je na všechny prý až moc hodný. Tvrdil, že chápe, čeho se dopustil, a je připravený nést následky. Opařená žena má dodnes na zádech jizvy, má strach chodit sama ven a bojí se mužů. Muž je obviněn z výtržnictví a těžkého ublížení na zdraví, hrozí mu až deset let vězení.
Radek Lipan u soudu.
Radek Lipan u soudu. | Foto: ČTK

Praha - Dívka, kterou loni v srpnu polil v Praze na ulici útočník vařící vodou, má dodnes následky. Řekla to v úterý u obvodního soudu, který případ projednává. Obžalovaný Radek Lipan se k činu přiznal. Jedenatřicetiletý muž se podle obžaloby pokusil ten den opařit ještě jednu ženu, tento skutek ale popírá. Lipan je obviněn z výtržnictví a těžkého ublížení na zdraví, hrozí mu až deset let vězení.

Incident se stal v ulici Přecechtělova v pražských Stodůlkách. Muž údajně úmyslně opařil dívku vodou, kterou nesl v rychlovarné konvici. Před údajným útokem na další ženu voda v konvici vychladla, takže druhé napadené se nic nestalo.

"Otočila jsem se a viděla za sebou nějakého člověka. Když jsem se otočila zpátky, tak mi vylil vařící vodu na záda," vypověděla první z dívek. Po útoku musela být převezena do nemocnice s popáleninami druhého stupně. Další den prý u svého domu viděla muže znovu. Její doprovod tehdy zavolal svému kamarádovi, který prý obžalovaného znal. Společně ho pak šli nahlásit na policii. Žena řekla, že má dodnes na zádech jizvy, má strach chodit sama ven a bojí se mužů.

Když se předseda senátu Lukáš Slavík zeptal obžalovaného, jestli se chce k výpovědi dívky vyjádřit, muž se dlouho rozmýšlel. Později řekl, že by se chtěl poškozené omluvit. "Je mi to opravdu hrozně líto," řekl. Zeptal se také, kam může poslat ženě náhradu škody, tu ale dívka nežádá.

Obžalovaný také řekl, že v minulosti zažil krutost druhých lidí, a to z toho důvodu, že je na všechny prý až moc hodný. Tvrdil, že chápe, čeho se dopustil, a je připravený nést následky. "Nejsem ale tak špatný, jak tu teď vypadám," dodal.

Podle znalců muž netrpí žádnou duševní ani sexuální poruchou. Příčinou útoku prý byla pravděpodobně frustrace z toho, jak se mu v životě daří a jak se k němu ostatní lidé chovají. Mohlo prý taky jít o mstu na ženách za to, že si ho nevšímají.

 

Právě se děje

před 41 minutami

Purdue Pharma zaplatí kvůli opiátové krizi v USA 8 miliard dolarů

Americká farmaceutická společnost Purdue Pharma, výrobce návykového analgetika OxyContin, ve středu přiznala u federálního soudu vinu ve třech obviněních souvisejících s opiátovou krizí. Podnik zaplatí přes osm miliard dolarů (183,4 miliardy Kč) a musí ukončit činnost. Urovnání sporu je dosud největším úspěchem federální vlády dovést farmaceutickou společnost k odpovědnosti za závislost na opiátech, která prostupuje americkou společností. Kvůli předávkování opiáty ve Spojených státech od roku 2000 zemřelo přes 470 000 lidí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy