Byl jsem na všechny moc hodný, obhajoval se u soudu muž, který na ulici opařil dívku horkou vodou

ČTK ČTK
9. 2. 2016 16:42
Muž, který v srpnu loňského roku vroucí vodou opařil dívku přímo na ulici v Praze-Stodůlkách, se v úterý před soudem obhajoval tím, že v minulosti zažil krutost druhých lidí, a to z toho důvodu, že je na všechny prý až moc hodný. Tvrdil, že chápe, čeho se dopustil, a je připravený nést následky. Opařená žena má dodnes na zádech jizvy, má strach chodit sama ven a bojí se mužů. Muž je obviněn z výtržnictví a těžkého ublížení na zdraví, hrozí mu až deset let vězení.
Radek Lipan u soudu.
Radek Lipan u soudu. | Foto: ČTK

Praha - Dívka, kterou loni v srpnu polil v Praze na ulici útočník vařící vodou, má dodnes následky. Řekla to v úterý u obvodního soudu, který případ projednává. Obžalovaný Radek Lipan se k činu přiznal. Jedenatřicetiletý muž se podle obžaloby pokusil ten den opařit ještě jednu ženu, tento skutek ale popírá. Lipan je obviněn z výtržnictví a těžkého ublížení na zdraví, hrozí mu až deset let vězení.

Incident se stal v ulici Přecechtělova v pražských Stodůlkách. Muž údajně úmyslně opařil dívku vodou, kterou nesl v rychlovarné konvici. Před údajným útokem na další ženu voda v konvici vychladla, takže druhé napadené se nic nestalo.

"Otočila jsem se a viděla za sebou nějakého člověka. Když jsem se otočila zpátky, tak mi vylil vařící vodu na záda," vypověděla první z dívek. Po útoku musela být převezena do nemocnice s popáleninami druhého stupně. Další den prý u svého domu viděla muže znovu. Její doprovod tehdy zavolal svému kamarádovi, který prý obžalovaného znal. Společně ho pak šli nahlásit na policii. Žena řekla, že má dodnes na zádech jizvy, má strach chodit sama ven a bojí se mužů.

Když se předseda senátu Lukáš Slavík zeptal obžalovaného, jestli se chce k výpovědi dívky vyjádřit, muž se dlouho rozmýšlel. Později řekl, že by se chtěl poškozené omluvit. "Je mi to opravdu hrozně líto," řekl. Zeptal se také, kam může poslat ženě náhradu škody, tu ale dívka nežádá.

Obžalovaný také řekl, že v minulosti zažil krutost druhých lidí, a to z toho důvodu, že je na všechny prý až moc hodný. Tvrdil, že chápe, čeho se dopustil, a je připravený nést následky. "Nejsem ale tak špatný, jak tu teď vypadám," dodal.

Podle znalců muž netrpí žádnou duševní ani sexuální poruchou. Příčinou útoku prý byla pravděpodobně frustrace z toho, jak se mu v životě daří a jak se k němu ostatní lidé chovají. Mohlo prý taky jít o mstu na ženách za to, že si ho nevšímají.

 

Právě se děje

před 35 minutami

Hlídky zachránily 84 migrantů v Lamanšském průlivu

Hlídky vojenského námořnictva a francouzského četnictva zachránily v sobotu u pobřeží severní Francie 84 migrantů, kteří se na palubě čtyř plavidel pokoušeli překonat Lamanšský průliv a doplout do Británie. Ve dvou případech byly mezi trosečníky i ženy a děti.

Aktualizováno před 1 hodinou

AfD připravuje v Drážďanech volební program, v ulicích jsou demonstranti

Německo, ale normální. S takovým sloganem vstupuje Alternativa pro Německo do kampaně před zářijovými parlamentními volbami. 600 delegátů na víkendovém sjezdu v Drážďanech připravuje volební program. Původně měli vybrat i volební lídry, nakonec o nich ale budou hlasovat místo delegátů členové. 

Od rána se v saské metropoli konají proti AfD demonstrace, žádné střety s policií a ani násilnosti zatím hlášeny nejsou. 

Strana se kromě vnitřních třenic potýká s úbytkem příznivců na západě Německa. V březnových zemských volbách v Porýní-Falci a Bádensku-Württembersku strana přišla o třetinu voličů. Na východě Německa, konkrétně v Sasku, Sasku-Anhaltsku a Durynsku, zůstává AfD stále silná, dokonce se jí daří nové příznivce získávat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy