Policie: Muž v Praze opařil kolemjdoucí dívku vařící vodou

ČTK ČTK
28. 8. 2015 16:19
Skončil ve vazbě, za výtržnictví a pokus o těžké ublížení na zdraví mu hrozí až deset let vězení.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Irena Hošková\Economia

Praha - Pražští policisté obvinili muže, který na sídlišti ve Stodůlkách údajně úmyslně opařil dívku vařící vodou a zkusil opařit i další, těhotnou.

Skončil ve vazbě, za výtržnictví a pokus o těžké ublížení na zdraví mu hrozí až deset let vězení.

Jedenatřicetiletý muž se podle policie vydal v pondělí kolem poledne s konvicí vařící vody do ulice Přecechtělova.

Vyhlédl si prý dívku, na kterou vodu vychrstl, a z místa činu utekl. Dívka skončila v nemocnici s rozsáhlým poraněním.

"Při prošetřování případu policisté také zjistili, že to není jediný útok tohoto muže, jelikož se chvíli poté na stejném sídlišti pokusil opařit další ženu. Voda ale naštěstí v konvici už vychladla, a druhé ženě se tak nic nestalo. Otřesný je na tom fakt, že jako druhou oběť si vybral těhotnou dívku," popsala mluvčí pražské policie Iveta Martínková.

Chtěl na sebe upoutat pozornost

Policii se údajného pachatele podařilo zadržet dva dny po útoku, a to v místě jeho zaměstnání.

"Kriminalisté zpočátku pracovali i s verzí, že se jedná o mstu. Později ale zjistili, že muž chtěl na sebe tímto jednáním upoutat pozornost," uvedla mluvčí.

Napadenou těhotnou dívku policisté hledají jako svědkyni a žádají ji, aby se ozvala na tísňovou linku 158.

Stejně tak vyzvali ke svědectví i ostatní ženy, které mají zkušenost s podobným útokem. Nevylučují totiž, že obdobných incidentů se mohlo stát zejména v okolí Stodůlek více.

 

Právě se děje

před 23 minutami

Polská vláda chce zabránit Facebooku a Twitteru v mazání obsahu a uživatelských účtů

Polské ministerstvo spravedlnosti v pátek oznámilo, že připravuje nový zákon, který by měl omezit moc sociálních sítí jako jsou Facebook a Twitter mazat obsah příspěvků a zavírat účty. Podle chystaného zákona by tak směly činit jen v případě, že by obsah porušoval polské zákony, upozornila agentura AFP. Experti podle opozičního tisku mají pochyby, zda by nový polský zákon mohl být něčím více než jen politickým gestem.

Chystaný zákon o svobodě slova na internetu počítá podle listu Gazeta Wyborcza se vznikem rady, která by mohla nařídit sociálním médiím obnovit odstraněný obsah, pokud je v souladu s polskými zákony. Mohla by také udělovat pokuty sahající od 50 000 po 50 milionů zlotých (asi od 288 000 po 288 milionů Kč), uvedl před novináři ministr spravedlnosti Zbigniew Ziobro. Pět členů rady by volili poslanci třípětinovou většinou na šest let.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 42 minutami

Ruská diplomacie odsoudila poničení památníku rudoarmějců v Ostravě

Zatím neznámý pachatel či pachatelé poškodili památník padlých rudoarmějců v Ostravě-Zábřehu. Polili jej hořlavinou a zapálili. Incident vyšetřuje ostravská policie. Řekla to v pátek její mluvčí Eva Michalíková. Mluvčí ruského ministerstva zahraničí Marija Zacharovová událost odsoudila. Rusko podle ní očekává, že české úřady přijmou opatření, aby podobným incidentům zabránily, informovala agentura TASS. České ministerstvo zahraničí uvedlo, že památník už byl uveden do původního stavu. Česko podle resortu veškeré akty vandalismu spáchané vůči památníkům padlých odsuzuje.

Michalíková řekla, že policie se poničením památníku v Ostravě-Zábřehu zabývá od konce minulého týdne. Kamenný památník, který se nachází nedaleko Rudné ulice, poškodil kouř.

"Důrazně odsuzujeme nehorázné vandalské činy spáchané 5. ledna na předměstí českého města Ostravy v případě památníku rudoarmějců, kteří osvobodili tento region v dubnu 1945," řekla před novináři Zacharovová.

"Česká republika si váží obětí všech vojáků, kteří se podíleli na osvobozování Československa od nacistické okupace, a veškeré akty vandalismu spáchané vůči památníkům padlých rozhodně odsuzuje. To se v plné míře týká i incidentu v Ostravě-Zábřehu z 5. ledna 2021. Věříme, že celý případ bude příslušnými orgány řádně vyšetřen," sdělilo české ministerstvo zahraničí. Rychlé uvedení památníku do původního stavu podle resortu dokazuje, že česká strana přistupuje zodpovědně k plnění závazků vyplývajících z dohody mezi vládami České republiky a Ruské federace o vzájemném udržování válečných hrobů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy