Přesuny fanoušků na letenský stadion policisté monitorovali a kvůli výtržnostem předvedli ještě před utkáním na policejní stanici deset lidí.
Podle policejního mluvčího Tomáše Hulana se například dva z nich pokoušeli na Václavském náměstí pálit sparťanskou šálu pod sochou svatého Václava, jeden na pomník chtěl umístit, další neuposlechl výzvy policistů.
Zřejmě nejvážnější incident se odehrál v ulici Milady Horákové, kde trojice ostravských příznivců fyzicky napadla fanouška sparťanského celku.
Přibližně ve stejný okamžik řešili policisté šarvátku v Pařížské ulici, kde se střetli příznivci Baníku s dělníky jedné ze staveb. Tady ale došlo jen na slovní útoky.
Někteří fanoušci Baníku pak nebyli na zápas vpuštěni, na stadion se totiž nesmí s pyrotechnikou nebo zbraněmi. Policie proti těmto lidem zakročila zásahovými výbuškami.
Fanoušci, kteří už na stadionu byli, proti tomu protestovali a začali po policistech házet zatím nezjištěné předměty. I jeden z těchto výtržníků byl předveden na policejní stanici.
Další zkouška pro pořadatele
Policie přesně nevěděla, kolik ostravských fanoušků celkem do metropole dorazilo; klub dostal k dispozici 1000 lístků. Hulan řekl, že jsou mezi nimi i fandové z Polska, kteří patří k největším výtržníkům.
První fanoušci přijeli na pražské Hlavní nádraží už před polednem, bylo jich ale jen kolem čtyřiceti. Na akci dohlíží 300 policistů.
Příznivci Baníku patří k nejrizikovějším. Bezpečnost v ulicích proto zajišťují příslušníci pořádkové, dopravní i kriminální služby, policisté na koních, psovodi se služebními psy a pyrotechnici. V záloze je i speciální pořádková jednotka a antikonfliktní tým.
Zápas začal v 18:15, po skončení remízového utkání (1:1) nechala policie napřed odejít příznivce Sparty. Ostravské fanoušky potom doprovodila na blízké nádraží v Dejvicích, odkud pro ně byl ve 21:20 vypraven speciální vlak s deseti vagony.
V Česku se zajišťování pořádku při fotbalových zápasech od letoška řídí novými pravidly. Bezpečnost na stadionu už nezaručuje policie, ale pořadatelská služba. Pořadatel může policii požádat o pomoc až v případě, že najatá bezpečnostní agentura přestane situaci zvládat.