blokáda

Slovenští dopravci přeruší protesty na hraničním přechodu s Českem. Chtějí jednat s ministry

Slovenští dopravci ohlásili přerušení protestů, při nichž v uplynulých dnech částečně blokovali dopravu i na dálničním hraničním přechodu s Českem Brodské/Břeclav. Chtějí jednat s ministry financí a dopravy. Protesty budou přerušeny od čtvrtečních 22:00 do středeční půlnoci. Vyplývá to ze společného oznámení Unie autodopravců Slovenska a jeho partnerských organizací. 

Nynější protesty a blokády dopravy zahájili autodopravci na začátku tohoto týdne. Vláda zatím nevyhověla jejich požadavkům ohledně snížení spotřební daně z pohonných hmot o 30 procent na období půl roku, dále stejný krok v případě sazeb mýtného a úlevy na silniční dani.

Zdroj: ČTK

Slovenští dopravci opět blokují hraniční přechod Břeclav-Brodské, kolona má čtyři kilometry

Slovenští dopravci opět blokují hraniční přechod Břeclav-Brodské na dálnici D2 pro nákladní auta. Podle webu dopravniinfo.cz se ráno vytvořila asi dvoukilometrová kolona, podle aktuálních záběrů z kamer byla kolona kolem 9:00 už čtyřkilometrová. Kvůli blokádě jsou kolony i v Mostech u Jablunkova na Frýdecko-Místecku.

Hraniční přechody na pomezí Slovenska a Zlínského kraje byly ráno průjezdné bez omezení. Blokádami chtějí slovenští dopravci přimět vládu, aby splnila jejich požadavky týkající se výrazného snížení silniční daně a zvýšení slev z mýtného.

Přes hraniční přechod Břeclav-Brodské projedou osobní auta, autobusy a nákladní auta jedoucí v režimu ADR, která přepravují nebezpečné věci, a nákladní auta převážející zvířata. Ostatní nákladní vozy mohou využít exit 48 Břeclav a pokračovat směr Hodonín nebo Sudoměřice.

Pokračovat