autoškola

Část zkušebních komisařů autoškol stávkuje. Ministerstvo je podle nich ignoruje

Někteří zkušební komisaři pro autoškoly v pondělí zahájili dvoudenní stávku. Vadí jim kroky ministerstva dopravy, které podle nich dlouhodobě ignoruje požadavky na změny v procesu vzdělávání a státního dozoru. Řada dalších protest podporuje, ale pracuje. Vyplývá to z informací od jednotlivých magistrátů a radnic. Asociace zkušebních komisařů ČR odhadovala, že by se protestu měla zúčastnit většina ze čtyř stovek komisařů po celé republice. Především v menších městech se ale kvůli nedostatku termínů zkoušky uskutečňují.

Například na jihu Moravy ovlivnila stávka komisařů například zkušební termíny v Břeclavi. "V pondělí a úterý byly zkoušky zrušeny a budou autoškolám nahrazeny do konce tohoto týdne. Nyní máme k dispozici čtyři zkušební komisaře, přičemž dva z nich vykonávají i jiné činnosti, které ve středu a ve čtvrtek všechny využijeme," uvedla mluvčí břeclavské radnice Jana Pelcová.

Cílem dvoudenní stávky je podle asociace upozornit na nečinnost vedení ministerstva dopravy, pokud jde o situaci ve vzdělávání komisařů. Podle ministerstva je ale stávka bezdůvodná. Proti kritice se ministerstvo již dříve ohradilo s tím, že se se zástupci komisařů pravidelně schází. "Například u změny nové legislativy byli od samého počátku až po její schválení. Přímo se podíleli na tvorbě konkrétních ustanovení, která odsouhlasili," uvedl mluvčí ministerstva František Jemelka.

Zdroj: ČTK

Zkušební komisaři autoškol chystají stávku. Uskuteční se 22. a 23. listopadu. Komisaři požadují změny ve vzdělávání a státním dozoru

Zkušební komisaři vyhlásili stávkovou pohotovost, chtějí změny v procesu vzdělávání a státního dozoru

Zkušební komisaři pro autoškoly v pondělí vyhlásili zatím časově neomezenou stávkovou pohotovost. Důvodem je jejich nespokojenost s kroky ministerstva dopravy, které podle nich dlouhodobě ignoruje jejich požadavky. Komisaři chtějí především změny v procesu vzdělávání a státního dozoru. Do dnešního odpoledne se podle ankety do akce zapojilo zatím asi 110 komisařů, tedy zhruba čtvrtina z celkového počtu. Sdělil to mluvčí Asociace zkušebních komisařů ČR Jan Bajgar. Ministerstvo už v pátek výtky odmítlo s tím, že s komisaři pravidelně jedná a jejich zástupci byli zapojeni i do vytváření nové legislativy.

Asociace avizovala vyhlášení stávkové pohotovosti v minulém týdnu. Do pondělních zhruba 15:00 se k ní připojilo přes 110 komisařů, vyplývá z ankety asociace. Ta ale upozorňuje, že nejde o konečné číslo a může se dál měnit. Komisaři ve stávkové pohotovosti dál pracují, ale zároveň prostřednictvím připravených letáků informují veřejnost o současném stavu a svých výtkách vůči ministerstvu. Podle Bajgara je pohotovost zatím časově neomezená, komisaři nyní chtějí jednat s ministerstvem. Pokud by nenastal posun, jsou podle Bajgara komisaři připraveni ke stávce. Termín, do kterého by chtěli dosáhnout dohody, zatím stanoven nemají.

Zdroj: ČTK
Pokračovat