audit

Středočeský kraj zadá hloubkový audit u krajských cestářů

Středočeský kraj zadá hloubkový audit u krajské správy a údržby silnic. Kontrola se bude týkat období od začátku roku 2018 do poloviny letošního roku. Cílem je důkladně prověřit hospodaření organizace po červnovém odvolání ředitele Jana Lichtnegera spojovaného s pražskou korupční kauzou Dozimetr. S vypsáním zakázky na hloubkový audit ve čtvrtek souhlasili krajští radní, informoval mluvčí hejtmanství David Šíma.

Audit se bude týkat několika oblastí - zadávání veřejných zakázek, správy a nakládání s majetkem, korupčního a klientelistického jednání a účetnictví. Měl by například prověřit interní procesy a navrhnout opatření pro co nejefektivnější činnost organizace do budoucna. Audit poté zhodnotí krajská rada, výsledky mají být známy během příštího roku.

Zdroj: ČTK

Většina opozice nechce hlasování o nedůvěře vládě, tvrdí Pekarová

Opozice pravděpodobně nevyvolá hlasování o nedůvěře vládě, o kterém uvažovala poté, co do Česka dorazil audit Evropské komise na téma střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO) a nejvyšší státní zástupce rozhodl, že bude pokračovat trestní stíhání předsedy vlády v případu Čapího hnízda.

Lídři opozice mluvili o eventuálním hlasování o nedůvěře na čtvrteční schůzce, uvedla předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová

"Byla řešena možnost svolání mimořádné schůze s cílem vyslovit nedůvěru vládě, což většinou ostatní opoziční strany nechtěly. Byl to můj návrh, respektuji, že většina opozičních stran nechce hlasování o nedůvěře vládě vyvolat," uvedla.

Pokračovat