Zajali jsme izraelského špionážního delfína, tvrdí Hamás

Petr Jemelka Petr Jemelka
19. 8. 2015 20:00
Vodní savec, který v živočišné říši vyniká svou inteligencí, byl podle palestinských radikálů vybaven kompletní špionážní technikou, včetně kamery.
O nařčení izraelské rozvědky z verbování jinak mírumilovných mořských tvorů píše server Times of Israel. Ilustrační foto.
O nařčení izraelské rozvědky z verbování jinak mírumilovných mořských tvorů píše server Times of Israel. Ilustrační foto. | Foto: NOAA

Gaza - Námořní jednotky ozbrojeného křídla Hamásu tvrdí, že na moři zajaly izraelského špionážního delfína.

Vodní savec, který v živočišné říši vyniká svou inteligencí, byl podle palestinských radikálů "vybaven kompletní špionážní technikou, včetně kamer".

O nařčení izraelské rozvědky z naverbování jinak mírumilovného mořského tvora píše server The Times of Israel.

Delfína se Hamásu údajně povedlo zajmout poblíž pobřeží Pásma Gazy.

Námořnictvo židovského státu sice disponuje ponorkami třídy Delfín, izraelské armádní rádio nicméně zdůraznilo, že Hamás opravdu hovořil o mořském savci.

Jakkoliv se to může zdát kuriózní, nejedná se o první podobné obvinění.

V roce 2012 se objevila zpráva, že byl v Súdánu zajat orel se značkou izraelské univerzity, a turecký tisk "pojal podezření", že to byla jen zástěrka. Že dravec ve skutečnosti náležel Mosadu.

O dva roky dříve přišli Egypťané s podezřením, že mohou být do řady útoků na rekreanty u Rudého moře zapleteni Izraelem vycvičení žraloci.

Co bude se zajatým delfínem dál, ani zda je ještě vůbec naživu, už Hamás neprozradil.

 

Právě se děje

Další zprávy