reklama
 
 

Ve dvou německých městech se střetli místní se syrskými žadateli o azyl. Čtyři lidé byli zraněni

1. 10. 2016 18:06
Čtyři lehce zraněné si vyžádaly dvě rvačky mezi žadateli o azyl a Němci. V obci Sangerhausen ve spolkové zemi Sasko-Anhaltsko se střetly zhruba dvě desítky místních s několika žadateli o azyl původem ze Sýrie. K druhému střetu došlo ve Schwerinu, metropoli spolkové země Meklenbursko-Přední Pomořansko na severovýchodě Německa. Policie nyní incidenty vyšetřuje, zda šlo o útoky s xenofobním motivem.

Berlín - Ve dvou městech na východě Německa se v pátek večer střetly skupinky místních obyvatel s žadateli o azyl. Potyčky si vyžádaly celkem čtyři lehce zraněné, uvedla agentura DPA. Policie prošetřuje, zda šlo o útoky s xenofobním motivem.

V obci Sangerhausen ve spolkové zemi Sasko-Anhaltsko se střetly zhruba dvě desítky místních s několika žadateli o azyl původem ze Sýrie. Tři Syřané utrpěli lehká zranění, uvedla policie.

Rvačku zřejmě vyvolal incident, při němž 15letý Syřan zranil 16letého chlapce ze Sangerhausenu. Skupina místních se pak vydala na "trestní výpravu". Když policie dorazila k místní ubytovně pro žadatele o azyl, bylo už po rvačce. Přesné okolnosti střetu nyní zjišťuje.

K druhému střetu došlo ve Schwerinu, metropoli spolkové země Meklenbursko-Přední Pomořansko na severovýchodě Německa. Skupinku asi deseti žadatelů o azyl napadla na náměstí v centru města skupina asi 30 Němců. Policii se však zakrátko podařilo od sebe obě skupiny oddělit. Zranění utrpěl jeden mladík.

Ve Schwerinu jde během tohoto týdne už o druhou rvačku na stejném místě. V úterý se na náměstí v centru popraly dvě skupiny žadatelů o azyl. Místní policie už před několika týdny posílila hlídky ve středu meklenburské metropole, neboť tu k potyčkám mezi místními mladíky a obyvateli azylových center docházelo opakovaně.

Už v polovině září došlo ke střetům mezi mladými imigranty a pravicovými radikály také v saském Budyšíně (Bautzen).

1. 10. 2016 18:06

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama