Policie evakuovala vánoční trh ve Frankfurtu kvůli podezřelému balíčku. Šlo o dárek pro bezdomovce

ČTK ČTK
21. 12. 2017 13:20
Balíček obalený vánočním papírem se objevil na ústředním náměstí Römerberg nedaleko vánočního stromu. Přivolaní pyrotechnici balíček krátce před polednem odpálili.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Frankfurt nad Mohanem - Kvůli podezřelému balíčku evakuovala ve čtvrtek německá policie vánoční trhy v centru Frankfurtu nad Mohanem. Přivolaní pyrotechnici balíček krátce před polednem odpálili, informoval deník Bild.

Nakonec se ukázalo, že šlo o nešťastně umístěný dárek pro bezdomovce.

"Řiďte se prosím pokyny našich kolegů a vyhněte se, pokud možno, oblasti kolem Römeru," napsala frankfurtská policie na Twitteru. Römer je historická budova radnice a symbol největšího města spolkové země Hesensko.

Balíček obalený vánočním papírem se objevil na ústředním náměstí Römerberg nedaleko vánočního stromu. Po evakuaci trhů pyrotechnici krátce před polednem balíček odpálili. Pár minut poté policie varování odvolala.

"Balíček na vánočním trhu byl dárkem pro bezdomovce ve Frankfurtu. Dobře míněno, ale nešťastně umístěno," napsala policie na Twitteru. "Žádné nebezpečí u Römeru nehrozí," dodala.

Hojně navštěvovaný frankfurtský vánoční trh policie vyklidila už jednou, 15. prosince, kvůli kufru bez majitele. Nakonec se ukázalo, že v něm bylo pouze oblečení.

Vánoční trhy v Německu letos doprovází mimořádná bezpečnostní opatření. V úterý uplynul rok od teroristického útoku na vánoční trh na náměstí Breitscheidplatz v Berlíně, při kterém zahynulo 12 lidí včetně jedné Češky.

Na počátku prosince policie evakuovala kvůli podezřelému balíčku vánoční trhy v braniborské Postupimi. Do lékárny nedaleko trhů zaslal někdo balíček s nebezpečným výbušným zařízením. Případ souvisel s vydíráním zásilkové služby DHL.

 

Právě se děje

před 24 minutami

Čistý zisk ČEZu stoupl za první tři čtvrtletí meziročně o polovinu

Čistý zisk energetické skupiny ČEZ stoupl za první tři čtvrtletí letošního roku meziročně zhruba o polovinu na 13,6 miliardy korun. Tržby vzrostly o 12 procent na 148,1 miliardy. Pomohl k tomu zejména růst cen elektřiny a vyšší zisk z obchodování s komoditami.

Zdroj: ČTK
před 54 minutami

Australská rallye byla zrušena kvůli obrovským požárům, titul mezi týmy má tak Hyundai

Světový šampionát v automobilových soutěžích přijde o Australskou rallye. Původně plánovaný poslední podnik letošní sezony, který se měl jet od čtvrtku do neděle, byl zrušen. Důvodem jsou ničivé lesní požáry, které ohrožují i dějiště rallye - oblast Nového Jižního Walesu.

Zrušení soutěže znamená, že titul mezi týmy získala značka Hyundai, která o 18 bodů porazila Toyotu., Šampionem mezi piloty se už na Katalánské rallye stal Ott Tänäk s Toyotou.

Zdroj: Radek Vičík
Další zprávy