reklama
 
 

Policie evakuovala vánoční trh ve Frankfurtu kvůli podezřelému balíčku. Šlo o dárek pro bezdomovce

21. 12. 2017 13:20
Balíček obalený vánočním papírem se objevil na ústředním náměstí Römerberg nedaleko vánočního stromu. Přivolaní pyrotechnici balíček krátce před polednem odpálili.

Frankfurt nad Mohanem - Kvůli podezřelému balíčku evakuovala ve čtvrtek německá policie vánoční trhy v centru Frankfurtu nad Mohanem. Přivolaní pyrotechnici balíček krátce před polednem odpálili, informoval deník Bild.

Nakonec se ukázalo, že šlo o nešťastně umístěný dárek pro bezdomovce.

"Řiďte se prosím pokyny našich kolegů a vyhněte se, pokud možno, oblasti kolem Römeru," napsala frankfurtská policie na Twitteru. Römer je historická budova radnice a symbol největšího města spolkové země Hesensko.

Balíček obalený vánočním papírem se objevil na ústředním náměstí Römerberg nedaleko vánočního stromu. Po evakuaci trhů pyrotechnici krátce před polednem balíček odpálili. Pár minut poté policie varování odvolala.

"Balíček na vánočním trhu byl dárkem pro bezdomovce ve Frankfurtu. Dobře míněno, ale nešťastně umístěno," napsala policie na Twitteru. "Žádné nebezpečí u Römeru nehrozí," dodala.

Hojně navštěvovaný frankfurtský vánoční trh policie vyklidila už jednou, 15. prosince, kvůli kufru bez majitele. Nakonec se ukázalo, že v něm bylo pouze oblečení.

Vánoční trhy v Německu letos doprovází mimořádná bezpečnostní opatření. V úterý uplynul rok od teroristického útoku na vánoční trh na náměstí Breitscheidplatz v Berlíně, při kterém zahynulo 12 lidí včetně jedné Češky.

Na počátku prosince policie evakuovala kvůli podezřelému balíčku vánoční trhy v braniborské Postupimi. Do lékárny nedaleko trhů zaslal někdo balíček s nebezpečným výbušným zařízením. Případ souvisel s vydíráním zásilkové služby DHL.

autor: ČTK | 21. 12. 2017 13:20

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama