Rakouská policie zadržela mladíka z Bosny, plánoval podle ní útok na vánoční trhy

ČTK ČTK
7. 12. 2017 14:48
Rakouská policie zadržela ve Štýrském Hradci 25letého občana Bosny a Hercegoviny, který podle ní plánoval teroristický útok na vánoční trhy. S odvoláním na policii o tom ve čtvrtek informovala agentura APA. Podle listu Kurier se muž chtěl inspirovat atentátem na vánoční trhy v Berlíně, který si před rokem vyžádal 12 obětí. Muže policie zadržela již minulý týden v pátek v nouzové nocležně pro bezdomovce v hlavním městě rakouské spolkové země Štýrsko. Muž si podle několika svědků prohlížel na počítači videa z loňských atentátů v jihofrancouzském městě Nice a v německé metropoli. V obou případech teroristé využili k útokům nákladní auta. Policie také uvedla, že muž navštěvoval radikální mešitu.
Policie u loňských vánočních trhů v Berlíně.
Policie u loňských vánočních trhů v Berlíně. | Foto: ČTK
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Zdráhalová byla na 1500 metrů patnáctá, další titul má Wüstová

Rychlobruslařka Nikola Zdráhalová si vylepšila na mistrovství světa v Salt Lake City osobní rekord na 1500 metrů a obsadila 15. místo. Pátý titul na této distanci vybojovala favorizovaná Ireen Wüstová z Nizozemska. Martina Sáblíková se po zisku zlata na trojce a stříbra na pětce rozhodla nestartovat.

Sáblíková se po dohodě s trenérem Petrem Novákem odhlásila a šetří síly na závěr sezony. Čeká ji ještě MS ve víceboji v Hamaru a finále Světového poháru v Heerenveenu.

Bilanci Sáblíkové 21 zlatých medailí z MS na jednotlivých tratích i ve víceboji se dnes na jediný titul přiblížila nizozemská rivalka Wüstová. Patnáctistovku vyhrála o 21 setin před ruskou dvojicí Jevgenija Lalenkovová, Jelizaveta Kazelinová.

Zdráhalová si na olympijském oválu v Salt Lake City posunula osobní maximum na 1:54,241 minuty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy