Na italských vánočních trzích vjelo auto do davu a zranilo čtyři lidi, řidič byl opilý

ČTK ČTK
9. 12. 2017 18:56
Na vánočních trzích v severoitalském městě Sondrio v sobotu vjelo auto na pěší zónu a zranilo nejméně čtyři lidi. Podle policie se nejednalo o teroristický čin, ale o nezvládnutý manévr opilého řidiče, uvedla agentura ANSA. Nehoda se stala v centru města, kde se na náměstí Piazza Garibaldi odehrávají tradiční vánoční trhy. Auto zranilo tři kolemjdoucí, z toho jednu ženu těžce. Zraněný je i sám 25letý řidič, jehož jízdu zastavil sloup veřejného osvětlení. Muž se po kolizi snažil z místa utéct, několik místních lidí ho však zadrželo do doby, než si ho převzali přivolaní policisté.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Aktuálně.cz
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Odložená sezona formule 1 by mohla začít až v říjnu

Vedení formule 1 se připravuje na variantu, že koronavirem narušená sezona odstartuje až v říjnu. V rozhovoru pro server BBC to prohlásil technický ředitel mistrovství světa Ross Brawn s tím, že by se ročník mohl protáhnout i do příštího roku.

Mistrovství světa mělo začít v polovině března, ale úvodní závod v Austrálii byl stejně jako Velká cena Monaka kvůli pandemii koronaviru zrušen. Sedm následujících Grand Prix bylo odloženo a podle provizorního kalendáře je nyní nejbližším závodem Velká cena Francie, která by se měla jet 28. června.

Vedení šampionátu, který potřebuje odjet minimálně osm závodů, aby byl považován za plnohodnotné mistrovství světa, se však připravuje i na možnost říjnového startu. "Plány pro zbytek sezony se mění každý den, situace je dynamická a nestabilní. Nejzazším termínem je pro nás říjen," řekl Brawn.

Další zprávy