Na italských vánočních trzích vjelo auto do davu a zranilo čtyři lidi, řidič byl opilý

ČTK ČTK
9. 12. 2017 18:56
Na vánočních trzích v severoitalském městě Sondrio v sobotu vjelo auto na pěší zónu a zranilo nejméně čtyři lidi. Podle policie se nejednalo o teroristický čin, ale o nezvládnutý manévr opilého řidiče, uvedla agentura ANSA. Nehoda se stala v centru města, kde se na náměstí Piazza Garibaldi odehrávají tradiční vánoční trhy. Auto zranilo tři kolemjdoucí, z toho jednu ženu těžce. Zraněný je i sám 25letý řidič, jehož jízdu zastavil sloup veřejného osvětlení. Muž se po kolizi snažil z místa utéct, několik místních lidí ho však zadrželo do doby, než si ho převzali přivolaní policisté.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Aktuálně.cz
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Německá CDU/CSU vybírá kancléřského kandidáta, průlom se zatím nečeká

Vedení poslanecké frakce vládní konzervativní unie CDU/CSU bude v neděli jednat o společném kandidátovi na kancléře pro nadcházející zářijové parlamentní volby. Přítomni budou předseda Křesťanskodemokratické unie (CDU) a premiér Severního Porýní-Vestfálska Armin Laschet a bavorský ministerský předseda a šéf Křesťanskosociální unie (CSU) Markus Söder, mezi kterými se podle všeho výběr nástupce dosluhující kancléřky Angely Merkelové rozhodne. Konečný verdikt se v neděli ale nečeká.

Rozpravy se zúčastní i Merkelová, která po čtyřech kancléřských mandátech a 16 letech ve vedení Německa odchází z politiky. Jejím nástupcem by se rád stal Laschet, který se veřejně nijak netají svým zájmem unii CDU/CSU do voleb vést. Nikdo ale nepochybuje o tom, že kancléřské ambice má i Söder, který prozatím vystupuje zdrženlivě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy