Policie zneškodnila pět bomb nastražených v New Jersey, jedno ze zařízení vybuchlo

ČTK Zahraničí ČTK, Zahraničí
Aktualizováno 19. 9. 2016 11:26
V New Jersey bylo nalezeno nejméně pět nástražných zařízení. Policisté nálože odpálili. Nikdo nebyl zraněn. Incident se stal dva dny poté, co výbuch podomácku vyrobené nálože na Manhattanu v New Yorku zranil 29 lidí.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

New York New Jersey – V americkém městě Elizabeth ve státě New Jersey bylo v batohu umístěném v odpadkovém koši nalezeno nejméně pět malých nástražných zařízení.

Televizi CNN to řekl místní starosta. Policisté podezřelou tašku odpálili. K náložím nebyly podle starosty připojeny žádné rozbušky.

Podle serveru BBC nicméně jedno z nástražných zařízení vybuchlo samo ještě předtím, než ho policejní robot stačil zneškodnit. Nikdo nebyl zraněn.

"To nebyla kontrolovaná exploze," uvedl starosta města Christian Bollwage s tím, že k výbuchu došlo, když robot zařízení kontroloval.

Podezřelý obsah koše nahlásili dva muži, kteří vybírali odpadky poblíž nádraží v Elizabeth. Policii sdělili, že "viděli dráty a trubku", řekl novinářům Bollwage.

Incident se stal dva dny poté, co výbuch podomácku vyrobené nálože na Manhattanu v New Yorku zranil 29 lidí. Policie pak několik bloků od místa exploze objevila další nálož. V sobotu navíc v New Jersey vybuchla nálož poblíž trasy plánovaného charitativního běhu, exploze ale nikoho nezranila.

Podle CNN nic nenaznačuje, že by byl nález v Elizabeth spojen s newyorským nebo newjerseyským incidentem. Bollwage také řekl, že podle něj nebylo město cílem útoku. "Ať už to vyhodil kdokoli, pravděpodobně se toho snažil zbavit," uvedl starosta s tím, že v místě, kde se nálože našly, se zpravidla nepohybuje mnoho lidí.

Bezpečnostní kamery z posilovny na Manhattanu zachytily okamžik, kdy došlo k výbuchu, při kterém bylo v sobotu v New Yorku zraněno 29 lidí. | Video: Reuters
 

Právě se děje

před 29 minutami

Skotsko bude za pár let nezávislé a v Evropské unii, řekla Sturgeonová

Skotsko bude za pár let nezávislou zemí a zároveň členským státem Evropské unie, je přesvědčena skotská první ministryně Nicola Sturgeonová. Řekla to ve středu na tiskové konferenci v Berlíně. Šéfka separatistické Skotské národní strany (SNP) také dala najevo vážné pochybnosti, zda britský premiér Boris Johnson najde v otázce brexitu kompromis, který by vyhovoval Bruselu i parlamentu v Londýně. V příštích měsících Sturgeonová očekává předčasné volby.

"Riziko, že Británie opustí Evropskou unii bez dohody, je stále velké. Poškodilo by to naši ekonomiku a naše občany, a já udělám všechno pro to, abych tomu zabránila," uvedla Sturgeonová. Zdůraznila přitom, že si velká většina Skotů brexit nepřála. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy