Policie zneškodnila pět bomb nastražených v New Jersey, jedno ze zařízení vybuchlo

ČTK Zahraničí ČTK, Zahraničí
Aktualizováno 19. 9. 2016 11:26
V New Jersey bylo nalezeno nejméně pět nástražných zařízení. Policisté nálože odpálili. Nikdo nebyl zraněn. Incident se stal dva dny poté, co výbuch podomácku vyrobené nálože na Manhattanu v New Yorku zranil 29 lidí.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

New York New Jersey – V americkém městě Elizabeth ve státě New Jersey bylo v batohu umístěném v odpadkovém koši nalezeno nejméně pět malých nástražných zařízení.

Televizi CNN to řekl místní starosta. Policisté podezřelou tašku odpálili. K náložím nebyly podle starosty připojeny žádné rozbušky.

Podle serveru BBC nicméně jedno z nástražných zařízení vybuchlo samo ještě předtím, než ho policejní robot stačil zneškodnit. Nikdo nebyl zraněn.

"To nebyla kontrolovaná exploze," uvedl starosta města Christian Bollwage s tím, že k výbuchu došlo, když robot zařízení kontroloval.

Podezřelý obsah koše nahlásili dva muži, kteří vybírali odpadky poblíž nádraží v Elizabeth. Policii sdělili, že "viděli dráty a trubku", řekl novinářům Bollwage.

Incident se stal dva dny poté, co výbuch podomácku vyrobené nálože na Manhattanu v New Yorku zranil 29 lidí. Policie pak několik bloků od místa exploze objevila další nálož. V sobotu navíc v New Jersey vybuchla nálož poblíž trasy plánovaného charitativního běhu, exploze ale nikoho nezranila.

Podle CNN nic nenaznačuje, že by byl nález v Elizabeth spojen s newyorským nebo newjerseyským incidentem. Bollwage také řekl, že podle něj nebylo město cílem útoku. "Ať už to vyhodil kdokoli, pravděpodobně se toho snažil zbavit," uvedl starosta s tím, že v místě, kde se nálože našly, se zpravidla nepohybuje mnoho lidí.

Bezpečnostní kamery z posilovny na Manhattanu zachytily okamžik, kdy došlo k výbuchu, při kterém bylo v sobotu v New Yorku zraněno 29 lidí. | Video: Reuters
 

Právě se děje

před 47 minutami

Basketbalisté Nymburka v Lize mistrů vyhráli v Nižním Novgorodu

Basketbalisté Nymburka v Lize mistrů zvládli zápas o druhé místo v tabulce skupiny C a v Nižním Novgorodu vyhráli 82:73. Středočeský celek zvítězil počtvrté z dosavadních pěti kol, jeho jedinou ztrátou je porážka s úřadujícími vicemistry z Tenerife.

Nymburk i domácí vstoupili do zápasu se shodnou bilancí tři výhry a jedna porážka, kterou oběma dnešním soupeřům připravilo Tenerife. Středočeši s vítězem Ligy mistrů z roku 2017 v minulém kole prohráli 68:78, Nižnij Novgorod španělskému celku podlehl 67:81.

před 54 minutami

Rusko vyplatilo členkám Pussy Riot odškodnění za nezákonné věznění

Rusko vyplatilo třem členkám známé punkové skupiny Pussy Riot částku 37 tisíc eur (950 tisíc korun), o které loni v prosinci rozhodl Evropský soud pro lidská práva (ESLP). Novinářům to v Moskvě oznámil člen skupiny Pjotr Verzilov. Ruské soudy podle ESLP porušily práva odsouzených a evropské úmluvy při verdiktu o skandálním koncertu v moskevském chrámu v roce 2012.

Pět členek Pussy Riot tehdy uspořádalo v moskevském chrámu Krista Spasitele punkovou modlitbu na protest proti podpoře církve Vladimiru Putinovi před prezidentskými volbami v březnu 2012. Tři účastnice moskevský soud poslal na dva roky za mříže. Jekatěrině Samucevičové později trest změnil na podmínku. Marija Aljochinová a Naděžda Tolokonnikovová vyšly na svobodu v březnu 2014 na amnestii v době, kdy jim do odpykání celého trestu zbývalo čtvrt roku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy