V Nepálu zemřelo při sesuvech půdy 30 lidí, počet může růst

ČTK ČTK
Aktualizováno 30. 7. 2015 23:14
Kvůli trvajícímu dešti byly v oblasti z pátrání staženy vrtulníky. Problémy způsobuje i zablokování přístupových cest na několika místech.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

Káthmándú - Nejméně 30 obětí si ve čtvrtek vyžádaly v Nepálu sesuvy půdy, které způsobily intenzivní deště. Bilance mrtvých ale může ještě stoupat, protože sesuvy pohřbily několik horských vesnic a špatné počasí brání v pátrání po nezvěstných. Podle agentury AP o tom informovaly nepálské úřady.

V jedné z vesnic v okrese Lumle, ležící asi 200 kilometrů západně od hlavního města Káthmándú, vyprostili záchranáři ze změti bahna, kamení a trosek 19 těl. Dalších minimálně 11 pohřešovaných vesničanů se tam ale dál hledá.

Kvůli trvajícímu dešti byly v oblasti z pátrání staženy vrtulníky. Problémy způsobuje i zablokování přístupových cest na několika místech.

Dalších pět mrtvých bylo vyproštěno z nedaleké obce Dudhe, kde sesuvy mimo jiné smetly dva mosty. Jedna osoba přišla o život také v sousedním okrese Baglung, kde se ale předpokládá, že počet obětí vzroste.

Média informovala i o pěti zabitých ve třech jiných obcích v této oblasti.

Sesuv rovněž zasáhl dvě vesnice nedaleko turistického města Pokhara vzdáleného asi 125 kilometrů západně od Káthmándú. Zničeno bylo nejméně 22 domů.

Vláda se obává, že dvě silná zemětřesení, která letos zabila téměř 9000 lidí, mohla zvýšit riziko sesuvů půdy během každoročního období dešťů. To obvykle trvá od června do září.

 

Právě se děje

před 1 minutou

Zaorálek zrušil projekt portálu Czechiana jako megalomanský a nadbytečný. Stál by 449,5 milionu Kč. Požadavkům EU lze podle něj dostát za méně peněz

Další zprávy