V Německu začal soud s mužem, který měl dodat zbraně teroristům z Paříže

ČTK ČTK
23. 9. 2016 11:27
V Mnichově začal soud s jednapadesátiletým mužem z Černé Hory podezřelým z toho, že vezl velké množství zbraní pro atentátníky, kteří loni 13. listopadu zaútočili v Paříži. Informovala o tom agentura DPA, podle níž by rozsudek mohl padnout už příští týden. Policie muže zadržela loni 5. listopadu a v jeho voze objevila ruční granáty, kalašnikovy, pistole, munici i výbušniny a rozbušky. V navigaci jeho auta byla jako cíl cesty zadána Paříž. Podle DPA se ale nepodařilo jednoznačně prokázat, že by zadržený řidič udržoval s atentátníky kontakt. Listopadový teroristický útok v Paříží si vyžádal 130 obětí a více než 350 zraněných.
Listopadový teroristický útok v Paříži.
Listopadový teroristický útok v Paříži. | Foto: ČTK
 

Právě se děje

před 9 hodinami

Stříbrný koulař z MČR Vilímek dostal za doping čtyřletý trest

Koulař Tomáš Vilímek přišel kvůli dopingu o stříbrnou medaili z mistrovství republiky. Dvaadvacetiletý atlet Spartaku Třebíč užil zakázaný steroid drostanolon, byl diskvalifikován a antidopingový výbor mu udělil čtyřletý zákaz činnosti. Informovala o tom Česká televize.

Vilímek prohrál na srpnovém mistrovství republiky v Plzni pouze s Martinem Novákem, který jako jediný překonal hranici 18 metrů. V nových výsledcích se na druhé místo koulařské soutěže posunul Ladislav Prášil a na bronzovou pozici Marek Bárta.

Vilímek se letos zlepšil na 17,98 metru, druhý byl i na Odložilově memoriálu. Dopingový trest mu vyprší na konci srpna roku 2024.

Zdroj: ČTK
Další zprávy