Belgie vydá Francii dva muže, měli napomáhat pařížským teroristickým útokům

ČTK ČTK
Aktualizováno 16. 6. 2016 18:23
Belgický soud ve čtvrtek rozhodl, že vyhoví žádosti evropského zatykače a vydá k trestnímu stíhání do Francie dva muže, kteří údajně pomáhali jednomu z pachatelů loňských teroristických útoků v Paříži Salahu Abdeslamovi. Sedmadvacetiletý Mohamed Amri údajně odvezl Abdeslama z Paříže do Bruselu bezprostředně po útocích a jednatřicetiletý Ali Oulkadi ho ve svém voze vezl 14. listopadu, kdy už bylo po Abdeslamovi vyhlášeno pátrání. Jediného přeživšího z atentátníků, Abdeslama, už Belgie do Francie vydala dříve, před týdnem schválila také vydání dalšího islamisty podezřelého z terorismu Mohameda Abriniho.
Belgická policie.
Belgická policie. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 4 hodinami

Ve velkém procesu v Salvadoru odsoudili 373 členů známého gangu

Salvadorský soud dnes poslal do vězení 373 členů nechvalně proslulé zločinecké organizace Mara Salvatrucha. Výše trestů se různí, některé jsou v délce až 74 let. Podle agentury AP o tom informovala tisková služba příslušného soudu v hlavním městě San Salvadoru.

Během procesu se podle soudních dokumentů mimo jiné potvrdila tajná jednání mezi kriminálními skupinami a politiky ohledně podpory ve volbách v roce 2014. Potvrdily to předložené důkazy ve formě videozáznamů, fotografií a přepisů zachycených telefonních rozhovorů.

Předsedající soudce Godofredo Salazar v této souvislosti kritizoval prokurátory, že nevznesli obžalobu vůči politikům jak z levicové Fronty národního osvobození Farabunda Martího (FMLN), tak z pravicového Nacionalistického republikánského spojenectví (ARENA).

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Před pěti lety z bankomatu v Mělníku zmizelo šest milionů korun, policie nyní obvinila dva muže

Policie zadržela dva muže, kteří jsou podezřelí z toho, že před pěti lety vykradli bankomat v Mělníku. Podle kriminalistů z něho odnesli šest milionů korun. Hrozí jim pět až 12 let vězení.

"Pracovali v bezpečnostní agentuře, která poskytuje služby v převozu peněz a provozuje bezpečnostní systémy. Měli tak detailní znalosti o chodu společnosti, znali způsob manipulace s kazetami na bankovky a jejich doplňování do bankomatů," uvedla mluvčí.

Policisté oba, čtyřicetiletého a čtyřiačtyřicetiletého muže, zadrželi 4. prosince. Obvinili je z vloupání.

Zdroj: ČTK
Další zprávy