Policie vyrazila do boje s mafií 'Ndrangheta. Podniká velké razie v několika zemích

ČTK ČTK
5. 12. 2018 9:01
V Německu, Itálii, Nizozemsku a Belgii probíhá od středečního rána rozsáhlá policejní akce proti členům italské mafie 'Ndranghety. Spolkový kriminální úřad (BKA) ve Wiesbadenu podle agentury DPA bez upřesnění sdělil, že jsou prováděny domovní prohlídky a několik osob už bylo zadrženo.
Policejní zásah v Německu.
Policejní zásah v Německu. | Foto: Reuters

V Německu je operace proti mafii vedena v Severním Porýní-Vestfálsku a v Bavorsku. "Opatření stále pokračují," sdělila agentuře mluvčí BKA. Podle portálu deníku Bild bylo doposud prohledáno více než 100 objektů, mezi jinými i pizzerie, a to v Porýní a v Porúří.

Celou mezinárodní akci koordinuje unijní agentura pro soudní spolupráci Eurojust, která chce podle DPA o probíhajícím vyšetřování informovat v poledne na tiskové konferenci v Haagu. BKA slibuje sdělit podrobnosti až odpoledne kolem 15:00.

Kalábrijská mafie 'Ndrangheta patří k nejmocnějším italským zločineckým organizacím. Dominantní postavení má zejména v pašování drog do Evropy, podle italského soudce Nicoly Gratteriho, který s mafií bojuje už dlouhá léta, však operuje na všech kontinentech a svoji působnost stále rozšiřuje.

Podle italské tiskové agentury ANSA zásahy proti 'Ndranghetě probíhají i v jihoamerických zemích.

V souvislosti s únorovou vraždou slovenského investigativního novináře Jána Kuciaka vyšlo najevo působení 'Ndranghety na Slovensku. Ve svém posledním článku psal Kuciak o možném zneužívání zemědělských dotací EU touto kalábrijskou mafií a o podezření na její vazby s vládními úředníky.

 

Právě se děje

před 23 minutami

Skokani Polášek a Sakala postoupili na SP ve Wisle z kvalifikace

Pouze dvojice českých reprezentantů Viktor Polášek a Filip Sakala uspěla v kvalifikaci na nedělní závod Světového poháru ve skocích na lyžích ve Wisle. Roman Koudelka a Vojtěch Štursa na postup do úvodní individuální soutěže sezony nedosáhli.

Polášek skočil v kvalifikaci 114 metrů a obsadil 38. místo, Sakala zapsal o metr a půl méně a postoupil z 42. příčky. Koudelka, který vstupuje do 14. sezony v SP, doletěl po snížení nájezdu na 101 metrů. Dlouholetou českou jedničku dělily od postupové padesátky na 54. místě necelé dva body. Štursa obsadil s výkonem 104 metrů 61. příčku.

Nejdelší skok kvalifikace 133 metrů předvedl ze sníženého nájezdu Němec Karl Geiger. Obhájce velkého křišťálového glóbu za prvenství v SP Japonec Rjoju Kobajaši postoupil jako čtvrtý.

Sezonu v Polsku zahájí sobotní závod družstev.

Zdroj: ČTK
Další zprávy