reklama
 
 

Policie vyrazila do boje s mafií 'Ndrangheta. Podniká velké razie v několika zemích

5. 12. 2018 9:01
V Německu, Itálii, Nizozemsku a Belgii probíhá od středečního rána rozsáhlá policejní akce proti členům italské mafie 'Ndranghety. Spolkový kriminální úřad (BKA) ve Wiesbadenu podle agentury DPA bez upřesnění sdělil, že jsou prováděny domovní prohlídky a několik osob už bylo zadrženo.

V Německu je operace proti mafii vedena v Severním Porýní-Vestfálsku a v Bavorsku. "Opatření stále pokračují," sdělila agentuře mluvčí BKA. Podle portálu deníku Bild bylo doposud prohledáno více než 100 objektů, mezi jinými i pizzerie, a to v Porýní a v Porúří.

Celou mezinárodní akci koordinuje unijní agentura pro soudní spolupráci Eurojust, která chce podle DPA o probíhajícím vyšetřování informovat v poledne na tiskové konferenci v Haagu. BKA slibuje sdělit podrobnosti až odpoledne kolem 15:00.

Kalábrijská mafie 'Ndrangheta patří k nejmocnějším italským zločineckým organizacím. Dominantní postavení má zejména v pašování drog do Evropy, podle italského soudce Nicoly Gratteriho, který s mafií bojuje už dlouhá léta, však operuje na všech kontinentech a svoji působnost stále rozšiřuje.

Podle italské tiskové agentury ANSA zásahy proti 'Ndranghetě probíhají i v jihoamerických zemích.

V souvislosti s únorovou vraždou slovenského investigativního novináře Jána Kuciaka vyšlo najevo působení 'Ndranghety na Slovensku. Ve svém posledním článku psal Kuciak o možném zneužívání zemědělských dotací EU touto kalábrijskou mafií a o podezření na její vazby s vládními úředníky.

autor: ČTK | 5. 12. 2018 9:01

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama