V Kongu zemřelo na žlutou zimnici už 71 lidí, oznámila WHO

ČTK ČTK
16. 6. 2016 20:30
V Kongu bylo od března ohlášeno podezření na onemocnění žlutou zimnicí u 1044 lidí. Jednasedmdesát osob na tuto nemoc zemřelo. Oznámila to dnes Světová zdravotnická organizace (WHO). Před týdnem bylo v této africké zemi laboratorně potvrzeno 57 případů nemoci, nyní je potvrzeno 61 nemocných. Nemoc šíří komáři a k příznakům patří horečka, bolest svalů, nevolnost a zvracení. Podle WHO se nemoc do Konga šíří z Angoly. Žlutá zimnice se objevila také v Keni, Angole a Číně. WHO spolupracuje s výrobci vakcín a počítá s tím, že do několika měsíců bude k dispozici až 18 milionů očkovacích dávek.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Isifa/Thinkstock
 

Právě se děje

Aktualizováno před 54 minutami

Ministr zahraničí Jakub Kulhánek se ve středu vydá na svou první zahraniční cestu na Slovensko

Ministr zahraničí Jakub Kulhánek (ČSSD) se příští středu 28. dubna, týden po svém jmenování do vlády, vydá na svou první zahraniční cestu. Jak bývá u nejvyšších českých ústavních činitelů po rozpadu společné federace nepsanou tradicí, povede na Slovensko. Kulhánek to večer oznámil na twitteru po dnešním telefonátu se svým polským protějškem Zbigniewem Rauem.

Polskému ministrovi zahraničí poděkoval za slova podpory, které Rau vyjádřil České republice. "Pozval mě do Polska, kam se moc rád vydám. Na první zahraniční cestu pojedu ve středu na Slovensko a pak i do Maďarska. Spolupráce ve V4 je priorita," uvedl šéf české diplomacie.

Další zprávy