Na dálnici v Bologni se srazily nákladní vozy. Při mohutné explozi dva lidé zemřeli

Zahraničí ČTK Zahraničí, ČTK
Aktualizováno 6. 8. 2018 18:59
Podle policie si nehoda vyžádala dva mrtvé a přes 60 zraněných. 
Exploze v Bologni. Na dálnici se srazila cisterna s nákladním autem | Video: palmagm2, @amemacula

Bologna - Oblast poblíž letiště v Bologni na severu Itálie v pondělí ochromila mohutná exploze. Výbuch způsobila dopravní nehoda, při níž se na dálnici srazily dva nákladní vozy, jeden při tom vezl cisternu s hořlavými látkami. Podle nové policejní bilance nehodu nepřežili dva lidé a přes 60 lidí bylo zraněno, uvedla agentura ANSA. Zranění 14 lidí jsou vážná.

Na dálničním mostě se srazil kamion převážející auta s nákladním vozem s cisternou. Část nadjezdu se zřítila. Po silné explozi následoval požár, který se rozšířil na prodejnu automobilů pod mostem a tam následně explodovalo několik aut. 

Informace sdílené na sociálních sítích hovoří o dopravní nehodě a velkém požáru v oblasti Borgo Panigale, která se nachází na západním okraji města.

ANSA oznámila, že některé z raněných lidí zasáhly trosky odlétávající od silného požáru, který vyvolal následné exploze nejméně deseti automobilů.

Tlak výbuchů porozbíjel okna v několika budovách. Podle zdrojů italské agentury snahu hasičů požár uhasit ztěžovalo vedro panující na místě. K hašení byl povolán také vrtulník. Plameny se nakonec podařilo uhasit a hasiči se nyní snaží místo zchladit, aby se mohlo pátrat po případných dalších mrtvých.

Dva ze zraněných byli převezeni na oddělení popálenin v Parmě a Ceseně. Mezi zraněnými je i 13 policistů.

ANSA uvádí, že most nad křižovatkou dálnic A1 a A14 se částečně zřítil. Doprava v obou směrech tamní dálnice byla zastavena. Podle policie exploze ovlivnila dopravu nejen na dálnici, ale i v Borgo Panigale.

Zástupci letiště na sociálních sítích ujistili, že žádný z letištních objektů není nehodou dotčen a že lety budou zajištěny v očekávaném režimu.

 

Právě se děje

Další zprávy