Tři těžce zranění po výbuchu v budově na jihozápadě Berlína. Explozi nejspíš způsobil plyn

ČTK ČTK
Aktualizováno 26. 7. 2018 11:32
Tři těžce zraněné si ve čtvrtek ráno vyžádala exploze v komerční budově na jihozápadě Berlína. Policie uvedla, že incident nevyšetřuje jako násilný čin, neboť příčinou byla s největší pravděpodobností špatná manipulace s tlakovou lahví na plyn. Hasiči uvedli, že zranění byli nalezeni před budovou, jednoho z nich pak do nemocnice přepravil vrtulník. Exploze v berlínské čtvrti Zehlendorf poničila jen bar, přilehlá bankovní pobočka a kanceláře v patrech jsou takřka beze škod, napsal portál TAG24.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 51 minutami

Sněmovna přes výhrady podpořila vznik stálých senátních obvodů

Sněmovna přes výhrady opozice podpořila v prvním kole vládní návrh na zavedení stálých obvodů pro volby do Senátu. Zamítnutí novely ve středu Piráti neprosadili. Návrh před dalším schvalováním projedná ústavně-právní výbor a také ústavní komise.

Předseda výboru Marek Benda (ODS) označil za mimořádně nešťastné a nerozumné řešení, kdy ústavní zákon vyjmenovává skoro všechny obce. Podle Pirátů návrh nabourává z dlouhodobého hlediska rovnost hlasovacího práva, když se bude výrazně lišit počet obyvatel v navrhovaných obvodech.

"Jsou konstruované často nepochopitelným způsobem," uvedl pirátský místopředseda Sněmovny Vojtěch Pikal. Nadhodil možnost přepočítávat obyvatele obvodů třeba jednou za 12 let a podle toho je měnit. Vládě vytkl, že navržené vymezení nerespektuje správní příslušnost ani spádovost obcí, na což poukázal i komunista Stanislav Grospič.

Zdroj: ČTK
Další zprávy