Ukrajina chce žalovat Rusko za uzavření Kerčského průlivu kvůli stavbě mostu

ČTK ČTK
2. 8. 2017 10:24
Ukrajina chce žalovat Rusko kvůli uzavření splavné části Kerčského průlivu pro účely stavby mostu na poloostrov Krym. Informoval o tom ukrajinský list Ukrajinska pravda. Uzavření části průlivu prý způsobí ztráty ukrajinským přístavům. Nový most by měl spojovat Krymský poloostrov, který Rusko anektovalo v roce 2014, s pevninským Ruskem. Moskva kvůli výstavbě plánuje uzavřít splavnou část průlivu na 23 dní. Urajinské ministerstvo spravedlnosti připravuje žalobu ve spolupráci s ministerstvem zahraničí a radou národní bezpečnosti. V tuto chvílí se počítají ztráty, které uzavření způsobí ukrajinským obchodním a průmyslovým přístavům Mariupol a Berďansk.
Stavba mostu na starším snímku.
Stavba mostu na starším snímku. | Foto: Reuters

Podívejte se na rok staré video z výstavby mostu, který překlene Kerčský průliv:

Kremelští politici spěchají s výstavbou mostu, který překlene Kerčský průliv a spojí pevninské Rusko s anektovaným Krymem. | Video: Reuters
 

Právě se děje

před 1 hodinou

V muzeu ve Francii se zabarikádoval muž a vyhrožoval lidem, policie ho zadržela

V archeologickém muzeu v jihofrancouzském městě Saint-Raphaël se ve středu ráno zabarikádoval muž. Po několika hodinách jej zásahová jednotka francouzské policie zadržela, informovala agentura AFP. Muž z budovy vykřikoval výhrůžky a na zdi objektu se našly "znepokojivé" nápisy v arabštině. Podle serveru France Bleu policie předpokládá, že muž má psychické problémy.

Zdroj: ČTK
Další zprávy