Třiadvacetiletý zraněný muž je nyní v nemocnici, podle policie nemá zranění, která by jej ohrožovala na životě. Okolnosti, za nichž byl postřelen, nejsou jasné.
Policie zahájila akci časně ráno, ale ještě v poledne na místě zásahu pracovali detektivové. Někteří policisté měli na sobě ochranné oděvy včetně gumových rukavic, ale mluvčí policie nevysvětlil proč.
"Kolem nás prošlo velké množství policistů, kteří pak rozbili okna, aby se dostali do budovy," uvedl pro agenturu Reuters jeden z očitých svědků Nimes Petel. Další svědci uvedli, že slyšeli hlasité rány, které připomínaly střelbu.
Infobox
PŘEČTĚTE SI VÍCE O LONDÝNSKÝCH ÚTOCÍCH:
Do akce se zapojilo 250 policistů
Scotland Yard oznámil, že zásahu se zúčastnilo na 250 policistů, a šlo tak o jednu z největších protiteroristických akcí od loňských červencových útoků v Londýně. Operace byla provedena na základě získaných zpravodajských informací.
Oblast byla uzavřena a byl uzavřen i vzdušný prostor nad místem zásahu - což bylo nejspíš opatření proti vrtulníkům televizních společností.
Televize Sky s odvoláním na nejmenované zdroje uvedla, že dům, na který policie zaútočila, měl sloužit jako výrobna výbušnin.
Vzpomínky na Menezese
Policie zatím nezveřejnila žádné podrobnosti kromě toho, že akce nesouvisí s loňskými teroristickými výbuchy 7. července, při nichž čtyři sebevražední teroristé zabili v metru a autobuse 52 lidí a 700 zranili. Podle mluvčího byl zásah proveden za základě informací, které experti vyhodnotili jako závažné.
Podle sousedů žila v domě, kam policie ráno vpadla, rodina se čtyřmi dětmi ve věku mezi 13 a 19 lety, údajně šlo o imigranty z Bangladéše.
Dnešní incident je prvním případem, kdy britská policie při protiteroristické operaci použila střelbu, od nešťastného zabití Brazilce Jeana Charlese de Menezese loni v červenci. Menezes byl tehdy policií zastřelen v metru, když ho omylem považovala za sebevražedného atentátníka.