Mezi Janovem a Korsikou se srazily dvě lodě. Do moře unikly tisíce litrů paliva

ČTK ČTK
8. 10. 2018 16:43
Mezi italským přístavem Janov a francouzským ostrovem Korsika se v neděli ráno srazila kyperská kontejnerová loď a tuniský trajekt, do moře unikly tisíce litrů paliva. V pondělí o tom informovala agentura AFP, podle níž si odstranění palivových skvrn vyžádá několik dní. Trajekt prorazil nejméně jednu palivovou nádrž kyperského plavidla. Do vody se podle odhadů francouzských úřadů dostalo 40 až 200 kubických metrů paliva. Francie a Itálie na místo vyslaly po dvou lodích, které se pokoušejí pomocí plovoucích zábran znemožnit šíření paliva na hladině. Zatím není jasné, proč se na relativně klidném moři a za dobré viditelnosti nehoda stala.
Letecké záběry lodí, které se srazily mezi Janovem a Korsikou. Do moře unikly tisíce litrů paliva | Video: Guardia Costiera
 

Právě se děje

před 20 minutami

Při nehodě dodávky na Vyškovsku se zranilo deset lidí

Deset lidí se dnes nad ránem zranilo při havárii mikrobusu u Nesovic na Vyškovsku, uvedl mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška. Silnice I/50, která je hlavním tahem ze Slovenska na Brno, byla přes hodinu neprůjezdná, problémy v dopravě ale nebyly. Před pátou ranní už se dalo místem projet.

Nehoda se stala okolo půl čtvrté, vozidlo mělo ukrajinskou značku. "Auto vyjelo ze silnice a převrátilo se přes střechu. Potom zůstalo stát na kolech mimo silnici v poli," uvedl Mikoška. Podle něj cestovalo v autě dvanáct lidí. "Všichni byli při našem příjezdu mimo vozidlo, nemuseli jsme nikoho vyprošťovat. Deset lidí se zranilo. Z toho bylo sedm mužů a tři ženy," řekl Mikoška.

Zdroj: ČTK
Další zprávy