Mezi Janovem a Korsikou se srazily dvě lodě. Do moře unikly tisíce litrů paliva

ČTK ČTK
8. 10. 2018 16:43
Mezi italským přístavem Janov a francouzským ostrovem Korsika se v neděli ráno srazila kyperská kontejnerová loď a tuniský trajekt, do moře unikly tisíce litrů paliva. V pondělí o tom informovala agentura AFP, podle níž si odstranění palivových skvrn vyžádá několik dní. Trajekt prorazil nejméně jednu palivovou nádrž kyperského plavidla. Do vody se podle odhadů francouzských úřadů dostalo 40 až 200 kubických metrů paliva. Francie a Itálie na místo vyslaly po dvou lodích, které se pokoušejí pomocí plovoucích zábran znemožnit šíření paliva na hladině. Zatím není jasné, proč se na relativně klidném moři a za dobré viditelnosti nehoda stala.
Letecké záběry lodí, které se srazily mezi Janovem a Korsikou. Do moře unikly tisíce litrů paliva | Video: Guardia Costiera
 

Právě se děje

před 4 minutami

V Británii skončilo hlasování o novém předákovi labouristů, výsledek strana oznámí v sobotu

V Británii dnes skončilo několikatýdenní hlasování o novém předákovi labouristů. Členové a příznivci opoziční strany vybírali ze tří uchazečů o funkci, kterou dosud zastával Jeremy Corbyn. Favoritem klání je stínový ministr pro brexit Keir Starmer, který se v boji střetl se dvěma ženami: Rebeccou Longovou-Baileyovou a Lisou Nandyovou. Výsledek hlasování labouristé oznámí v sobotu.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 31 minutami

Ropa prudce zdražuje, podle Trumpa Rijád a Moskva sníží těžbu

Ceny ropy se prudce zvyšují - severomořská ropa Brent i americká lehká ropa WTI vykázaly svůj nejprudší jednodenní nárůst v historii. Ropa reaguje na prohlášení amerického prezidenta Donalda Trumpa, že Rusko a Saúdská Arábie brzy oznámí, že se dohodly na snížení těžby o deset až 15 milionů barelů denně. Moskva ale takový vývoj nepotvrdila.

Americká lehká ropa WTI přidávala krátce před koncem obchodování 25 procent na 25,38 dolaru za barel, což byl její nejvyšší jednodenní nárůst. Severomořská ropa Brent ve stejnou dobu zdražovala o 21,3 procenta na 30,02 dolaru za barel. Je to také rekordní jednodenní nárůst, ale cena stále zůstává o více než polovinu nižší než v závěru loňského roku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy