Trajekt, který havaroval v Baltském moři, doplul do přístavu. Nikdo není zraněný

ČTK Zahraničí ČTK, Zahraničí
Aktualizováno 2. 10. 2018 22:44
Kvůli selhání jednoho z motorů se na palubě trajektu objevil kouř, evakuace ale nebyla nutná.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Kaliningrad - Trajekt s více než 300 lidmi na palubě, jehož postihla havárie v Baltském moři, dorazil s částečně porouchaným motorem do domovského přístavu v litevské Klajpedě. Oznámilo to litevské ministerstvo obrany. Rusko odvolalo záchrannou operaci, kterou řídila záchranářská centrála v Kaliningradu. Nikdo z cestujících neutrpěl žádné zranění.

Trajekt Regina Seaways, který převážel 298 pasažérů a 37 členů posádky ze severoněmeckého Kielu do Klajpedy, nahlásil v Baltském moři nedaleko ruského přístavního města Kaliningradu technické problémy. Dánská přepravní společnost DFDS Seaways uvedla, že kvůli selhání jednoho z motorů se objevil kouř, který spustil protipožární varovný systém. Evakuace nařízena nebyla.

K plavidlu podle agentury Interfax zamířily pomocné lodě z Litvy, Ruska, Estonska, Švédska a Německa. Záchranné práce koordinovala ruská námořní centrála v Kaliningradu. Dnes večer poplach odvolala, když se jeden ze dvou motorů podařilo spustit.

"Kapitán se rozhodl, že loď dopluje sama díky jednomu provozuschopnému motoru. Zamířila do Klajpedy, doprovod kapitán odmítl," citovala agentura TASS zástupce kaliningradských záchranářů. Po několika hodinách loď úspěšně dorazila do Klajpedy v doprovodu čtyř plavidel litevské armády.

 

Právě se děje

Další zprávy