Po bouři se potopila loď u Guiney-Bissau, šedesát lidí je nezvěstných

ČTK ČTK
3. 10. 2018 17:11
Až 60 lidí, pravděpodobně migrantů, se pohřešuje poté, co se u pobřeží západoafrické Guiney-Bissau během bouře potopila dřevěná rybářská loď. Místní námořnictvo nemohlo lidem na plavidle vyrazit na pomoc, protože se potýká s nedostatkem finančních prostředků, uvedla dnes britská BBC. K nehodě došlo již v noci na úterý, podrobnosti se ale dostaly na veřejnost až během dnešního dne. Jak uvedla agentura AFP, pobřežní hlídka má k dispozici dva čluny, ty ale nemohly opustit přístav kvůli nedostatku paliva. Podle místních úřadů bylo rybářské plavidlo, které mělo kapacitu okolo 60 osob, nalezeno, žádný z pasažérů ale v jeho okolí nebyl.
Foto: Aktuálně.cz
 

Právě se děje

před 21 minutami

Zákaz nošení masek v Hongkongu zase platí, povolil to soud

Hongkongský nejvyšší soud v pátek pozastavil platnost svého pondělního rozhodnutí, podle něhož je zákaz zakrývání tváře při demonstracích neústavní. Na základě nového výroku soudu může hongkongská policie vymáhat dodržování zákazu nošení masek po dobu dalšího týdne, ve kterém se budou konat ostře sledované místní volby. Informovala o tom agentura AP.

Zdroj: ČTK
před 21 minutami

Odvolejte Dostála ze všech funkcí, žádá ODS přerovská opozice kvůli sexuálnímu nátlaku

Přerovská opozice vyzvala místní ODS, aby zbavila Marka Dostála odsouzeného za sexuální nátlak všech funkcí, do kterých byl zvolen. Dostál tento týden oznámil, že ukončil kvůli své kauze členství v ODS, i nadále si však rozhodl ponechat mandát zastupitele. Výzvu opozičních zastupitelů nechtěl šéf místní ODS a zároveň krajský předseda strany Michal Zácha komentovat. Opozice složená z pirátů a sdružení Společně pro Přerov chce případ otevřít na prosincovém zastupitelstvu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy