"To, aby byl Twitter bezpečný, je naší prioritou - urážky a nenávistné chování v naší službě nemají místo a i nadále vždy zakročíme, pokud někdo poruší pravidla," uvedla firma ve svém zdůvodnění. Nespecifikovala přitom, zda ke zrušení účtu dal podnět některý konkrétní příspěvek.
Pravidla sociální sítě stanovují, že přispěvatelé nesmějí ve svých textech podporovat násilí, výhrůžky nebo obtěžování ostatních na základě rasy, etnické příslušnosti, národnostního původu, kasty či sexuální orientace. Hopkinsová, která mimo jiné psala pro bulvární listy The Sun či Daily Mail, je ale známá právě radikálními názory, které se často jako podněcování k nenávisti dají interpretovat.
Komentátorka v minulosti mimo jiné napsala, že proti lodím s migranty ve Středozemním moři by měly být nasazeny dělové čluny, přirovnávala uprchlíky ke švábům nebo žádala zřízení internačních táborů pro podezřelé muslimy a mluvila v souvislosti s radikály o "konečném řešení".
Několik příspěvků Hopkinsové v minulosti sdílel i americký prezident Donald Trump, který má sám s porušováním pravidel sociální sítě potíže. Twitter opakovaně označil některé prezidentovy příspěvky jako nepřesné a zavádějící. Jinou prezidentovu zprávu dokonce uživatelům znepřístupnil, protože podle něj velebila násilí, čímž porušila zásady používání sítě.