Youtuber zesměšnil kontroverzní komentátorku. Dobrovolně převzala nelichotivou cenu

Martina Heroldová Martina Heroldová
31. 1. 2020 14:22
Britská sloupkařka Katie Hopkinsová, která je proslulá svými kontroverzními výroky a postoji, naletěla na vtípek mladého youtubera. Pozval ji do Prahy na fiktivní ceremoniál k udílení neexistující ceny, z jejíhož názvu se nakonec vyklubala cena pro největší britskou p***.
Youtuber napálil kontroverzní sloupkařku Katie Hopkinsovou, předal jí v Praze neexistující cenu CUNT. | Video: Josh Pieters

Mladý britský youtuber Josh Pieters zorganizoval vše do posledního detailu. Zaplatil Hopkinsové cestu i ubytování. Poté najal Brity žijící v Česku jako kompars, zorganizoval falešný ceremoniál v luxusním hotelu v centru Prahy, kde jí předal Campaign to Unify the Nation Trophy, v překladu Cenu za kampaň pro sjednocování národa.

Jenže anglická zkratka ocenění CUNT - která svítila za zády Hopkinsové, když si cenu přebírala - je v angličtině vulgárním označením pro ženské pohlavní orgány. Na vtípek britského youtubera upozornily Seznam Zprávy.

Katie Hopkinsová do poslední chvíle netušila, že se jedná pouze o fiktivní ocenění, které má za cíl zesměšnit ji i její postoje, které jsou často na hraně rasismu. Pravdu se možná dozvěděla až v době, kdy i miliony lidí na internetu.

Zatímco Hopkinsová má kvůli nenávistným příspěvkům zablokovaný Twitter, zveřejnil youtuber na této sociální síti fotografii z ceremoniálu a později i video, jak celý podvod vznikl. "Kde to bude nejlevnější?" přemýšlí ve zveřejněném videu strůjci žertu. "Uděláme to v Praze," shodují se.

Hopkinsová přitom mohla vtípek poměrně lehce odhalit. Stačilo pouze, kdyby se více zajímala o to, jakou cenu se chystá převzít. Pieters na fiktivním webu například mezi zakladatele Společnosti Kapského Města pro svobodu slova, která cenu uděluje, zařadil vůdce Ku-klux-klanu, ženu, která čte oznámení v londýnském metru, nebo svého otce. 

Rasismus i v děkovné řeči

Ve videu Pieters přiznává, že na okamžik zapochyboval, zda není vtip příliš zlý, poté ale přišla Katiina děkovná řeč za ocenění, v níž si dělala legraci z muslimů. "Když na dětském hřišti ve Velké Británii zavoláte 'Mohammede!' přiběhne dva tisíce zas*aných dětí - a vy nechcete žádné z nich," řekla například. Zmiňovala také, že se muslimové snaží znásilnit své matky. Legraci si dělala i z psychicky nemocných. "Epileptici jsou všichni podivíni. To mají společné s Asiaty," prohlásila.

"Možná se ptáte, jaká je pointa toho přimět Katie Hopkinsovou přijet do Prahy a dát jí hloupou neexistující cenu. V tomto světě je spousta hrozné nenávisti a lidé jako Katie vydělávají na tom, že ji šíří. A protože máme svobodu slova, můžou to dělat. Stejně jako já, který jsem ji využil k tomu, abych bojoval proti nenávisti tím, že Katie zahraji na její ego a přiměji ji vypadat trochu hloupě," uzavírá video Pieters.

Hopkinsová se s oblibou prohlašuje za bílou heterosexuální křesťanku, která je v současném světě podle jejích slov v menšině a často šíří například názory nenávistné vůči muslimům, jiným národům, homosexuálům, feministkám nebo psychicky nemocným. Mezi její horlivé podporovatele patří například Donald Trump.

 

Právě se děje

Další zprávy