Trump přijede v polovině července do Francie, přijal Macronovo pozvání na oslavy dobytí Bastily

ČTK ČTK
28. 6. 2017 18:03
Americký prezident Donald Trump přijal pozvání francouzského prezidenta Emmanuela Macrona a zúčastní se letošních oslav francouzského státního svátku 14. července v Paříži. Zprávu již potvrdil Bílý dům. Francouzi si 14. července připomínají výročí dobytí Bastily, které stálo na počátku Velké francouzské revoluce. "Jako součást připomínek stého výročí vstupu Spojených států do první světové války, přijal prezident USA Donald Trump pozvání od prezidenta Francouzské republiky Emmanuela Macrona, aby se zúčastnil přehlídky u příležitosti Dne dobytí Bastily 14. července," uvedl Elysejský palác. Podle Bílého domu Macron pozval Trumpa do Francie během rozhovoru, který spolu prezidenti vedli v úterý.
Trump a Macron
Trump a Macron | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Ve Francii zatkli kvůli útoku v Nice třetího člověka

Ve Francii zatkli v souvislosti se čtvrtečním atentátem v Nice třetího člověka. Informovala o tom dnes televizní stanice BFM, podle níž byl muž vzat do vazby v pátek večer. Jde o 33letého muže, který byl v bydlišti předchozího zadrženého. V bazilice v Nice ve čtvrtek zabil nožem pachatel dvě ženy a jednoho muže. Podezřelým je jednadvacetiletý Tunisan, jehož policie při zásahu postřelila a nyní je ve vážném stavu v nemocnici.

Francouzská policie pátrá po případných komplicích nebo lidech, k nimž pachatel mohl patřit. Jako prvního zadržela 47letého muže, po něm pak muže ve věku 35 let a nyní dalšího, o dva roky mladšího. Nacházel se na adrese, kde byl zadržen druhý podezřelý. "Snažíme se objasnit jeho roli v tom všem," citovala agentura AFP svůj zdroj.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Policie hledá svědka nehody se čtyřmi mrtvými na Pardubicku

Policie hledá svědka tragické srážky dodávky s kamionem, při níž v pátek odpoledne mezi Chvojencem a Holicemi na Pardubicku zemřeli čtyři lidé. Řidič dodávky zřejmě předjížděl jiné auto a v protisměru se čelně střetl s kamionem. Řidiče předjížděného auta nyní policie hledá.

Přihlásit se jí může na linku 158 nebo na telefonní číslo 725 871 031. Uvedla to mluvčí policie Lenka Vilímková. Letos je to zřejmě nehoda s nejvyšším počtem obětí.

Nehoda se stala na silnici I/35, která je hlavním tahem z východních Čech na Moravu. Dodávka jela od Holic ve směru na Chvojenec a Hradec Králové. Po srážce zahynuli v dodávce čtyři muži, další dva muži utrpěli zranění a záchranáři je převezli do nemocnice v Hradci Králové. Mezi mrtvými je i řidič dodávky. Řidiči kamionu se nic nestalo, alkohol ani požití drog u něj policisté nezjistili.

Zdroj: ČTK
Další zprávy