Trump přijede v polovině července do Francie, přijal Macronovo pozvání na oslavy dobytí Bastily

ČTK ČTK
28. 6. 2017 18:03
Americký prezident Donald Trump přijal pozvání francouzského prezidenta Emmanuela Macrona a zúčastní se letošních oslav francouzského státního svátku 14. července v Paříži. Zprávu již potvrdil Bílý dům. Francouzi si 14. července připomínají výročí dobytí Bastily, které stálo na počátku Velké francouzské revoluce. "Jako součást připomínek stého výročí vstupu Spojených států do první světové války, přijal prezident USA Donald Trump pozvání od prezidenta Francouzské republiky Emmanuela Macrona, aby se zúčastnil přehlídky u příležitosti Dne dobytí Bastily 14. července," uvedl Elysejský palác. Podle Bílého domu Macron pozval Trumpa do Francie během rozhovoru, který spolu prezidenti vedli v úterý.
Trump a Macron
Trump a Macron | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 24 minutami

Zákaz nošení masek v Hongkongu zase platí, povolil to soud

Hongkongský nejvyšší soud v pátek pozastavil platnost svého pondělního rozhodnutí, podle něhož je zákaz zakrývání tváře při demonstracích neústavní. Na základě nového výroku soudu může hongkongská policie vymáhat dodržování zákazu nošení masek po dobu dalšího týdne, ve kterém se budou konat ostře sledované místní volby. Informovala o tom agentura AP.

Zdroj: ČTK
před 24 minutami

Odvolejte Dostála ze všech funkcí, žádá ODS přerovská opozice kvůli sexuálnímu nátlaku

Přerovská opozice vyzvala místní ODS, aby zbavila Marka Dostála odsouzeného za sexuální nátlak všech funkcí, do kterých byl zvolen. Dostál tento týden oznámil, že ukončil kvůli své kauze členství v ODS, i nadále si však rozhodl ponechat mandát zastupitele. Výzvu opozičních zastupitelů nechtěl šéf místní ODS a zároveň krajský předseda strany Michal Zácha komentovat. Opozice složená z pirátů a sdružení Společně pro Přerov chce případ otevřít na prosincovém zastupitelstvu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy